A Fidesz-KDNP csepeli frakciója megdöbbentőnek és megengedhetetlennek tarja, hogy a rendszerváltás után Csepelen utcát lehetett elnevezni a Kádár-rendszer erőszakszervezetéről, a munkásőrségről. Bármennyire is a csepeli önkormányzati vezetésre jellemző, sunyi módon történt a névadás, mindent meg fogunk tenni, hogy Csepel ezen újabb szégyenét letöröljük a térképről.
A csepeli önkormányzat 2005-ben döntött a Csepel Művek utcáinak elnevezéséről. A testületi ülésen akkor kisebb vita lett abból, hogy a Fidesz az egykori Hengerdombnak nevezett helyen álló kis utcát Hengerdomb utcának javasolta elnevezni. Ezen a helyen állt a rendszerváltás előtt a Csepel Művek munkásőrségének laktanyája és minden kényelemmel ellátott légvédelmi bunkere is. A Fidesz javaslatát elutasította az önkormányzat MSZP-s többsége, így az említett utca - látszólag - név nélkül maradt. Az 1200 tonna mérgező galvániszap-telepektől alig 100 méterre található kis utcának hamarosan mégis lett neve. A 2005-ben, önkormányzati támogatással kiadott "Csepel Gyártelep Információs Térképe" című kiadványon már Munkásőr utcaként tüntették fel a részben közterületen, részben magántulajdonban álló utcácskát. A térképet az a Csepel Művek Ipari Park Szolgáltató Kht. adta ki, amely részben a csepeli önkormányzat tulajdona, cégvezetője pedig az egyik csepeli MSZP-s képviselő, volt alpolgármester és gyári KISZ-vezér, Takács József. A csepeli önkormányzat jelenlegi vezetői és a munkásőrség között megbonthatatlanul mély kapcsolat van. Borsány György például, aki 2002-2006 között volt csepeli alpolgármester, és ma is önkormányzati képviselő, munkásőr-parancsnok volt. Orosz Ferenc, aki jelenleg is alpolgármester, a rendszerváltás idején tanácselnök-helyettesként egy munkásőr lakópark ingatlanügyei miatt lett jogerősen elítélve.
Azt, hogy ma is aktívan politizálhat, csak az amnesztiának köszönheti. Podolák György csepeli országgyűlési képviselő a Csepel Művek MSZMP-s párttitkáraként alapozta meg későbbi gazdasági és politikai pályáját. Tóth Mihály jelenlegi polgármester úr is jobban szerette korábban az elvtársi köszöntést: ő a pártállam XXI. kerületi utolsó első titkáraként "vonult be" a történelembe, és önéletrajza szerint a moszkvai pártfőiskolán szerezte diplomáját. Az elmúlt napokban megdöbbenve tapasztaltuk, hogy az állítólag nem létező utcanév immáron valamennyi Magyarország és Budapest térképre felkerült, sőt, a Google világtérképén is megtalálható. A Fidesz-KDNP csepeli frakciója megengedhetetlennek tartja, hogy egyesek, a hivatalban lévő önkormányzati vezetők támogatásával, akár a nyilasokról, akár a munkásőrökről, akár a pufajkásokról vagy az ÁVH-ról közterületet nevezzenek el. Ezért mindent meg fogunk tenni, hogy Csepel ezen újabb szégyenfoltját, a Munkásőr utcát letöröljük a térképekről. Frakciónk a legközelebbi önkormányzati testületi ülésen javaslatot tesz a látszólag névtelen, de nagyon is beszédes utca elnevezésére.
Németh Szilárd
frakcióvezető