FIDESZ.HU > Vélemények > Interjú |
Nyomtatás Ablak bezárása |
Ismét egy MSZP-s elítélt
|
|
Vesztegetésért ítélték el Kaszab Csaba kőbányai MSZP-s önkormányzati képviselőt, volt alpolgármestert a múlt hónapban. Révész Máriusz kőbányai fideszes politikus, országgyűlési képviselő többek között arról is beszélt a Magyar Nemzetnek: Kaszab működése nyomán a X. kerületi MSZP-s szervezet fiktív felduzzasztása országos rekordokat döntött. |
|
Létrehozva: 2007. október 30., 06:48 | Utoljára frissítve: 2007. október 30., 07:23 |
Mit szól Juhász Gábor államtitkár tegnapi válaszához, amelyből nem derült ki, hogy Kaszab Csaba ügyében milyen elsőfokú ítélet született?
- Beleillik abba a képbe, amelyet eddig a szocialisták műveltek, mindenképpen azt gondolják: ezt az ítéletet titokban lehet tartani azzal az indoklással, hogy "csak" elsőfokú ítélet. Azt gondolom, hogy nem lehet eltitkolni a választópolgárok elől, ha valakit akár csak első fokon is ítélnek el néhány évre, tehát a döntést és annak indoklását mindenképpen korrekt lenne nyilvánosságra hozni. Egyébként a bíróság nyilvános tárgyalásáról a sajtó jogosult tájékoztatást adni, illetve felvilágosítást kapni.
- Mi annyira kényes ebben az ügyben? Hiszen a Zuschlag-dosszié után szinte semmin sem csodálkozhatunk...
- Zuschlag János pályakezdő ministránsfiú volt Kaszab Csabához és kőbányai pártvezető társához, Novák Gyulához képest. A kőbányai önkormányzat az egyik leggazdagabb volt az országban a rendszerváltozás után, köszönhetően annak, hogy megannyi gyár működött a kerületben, ám most ott tartunk, hogy az önkormányzat jelentős adósságállománnyal rendelkezik, ingatlanjainak nagyobb részét eladta, és ebben a helyi szocialisták döntő szerepet játszanak.
- Igaz az, hogy a kőbányai MSZP a fiktív tagbeléptetéseket illetően országos rekordernek számított?
- A kőbányai szocialisták a legnagyobb lélekszámú pártszervezet az országban a sajtóhíradások szerint. A kerületben úgy lehetett munkához jutni, hogy a vállalkozókat meglehetősen magas áron bízták meg, viszont a cégeknek az adott summa egy részét vissza kellett fizetni bizonyos csatornákon keresztül meghatározott személyeknek, és még ezenfelül a munkásaikat be kellett léptetniük kijelölt MSZP-alapszervezetekbe. Kőbányán több mint húsz szocialista alapszervezet működik, több mint másfél ezer fővel; mivel ennyien nem tudnak gyűlést tartani Kőbányán, ezért öt fő jogosult delegálni a kerületi gyűlésbe egy megbízottat, ami azt jelenti, hogy mondjuk egy 200 fős alapszervezetből 40 delegált szavazott a Kaszab-Novák-kör érdekei szerint. Dokumentum is rendelkezésünkre áll azzal kapcsolatban, hogy az MSZP országos vezetése tudott arról, mi folyik Kőbányán, hiszen a birtokunkban lévő levélben, amelyet Hiller Istvánnak küldtek, a következő olvasható: "a 2005. január végi személyes beszélgetésünk erőt és hitet adott mindannyiunknak ahhoz, hogy a tisztesség és a baloldali értékek mentén tisztázó politikai egyeztetés keretében rendezni tudjuk Kőbányán a szocialista pártban eluralkodott helyzetet." Könnyen lehet tehát, hogy a Kőbányáról eltűnt milliárdok meglehetősen messze csordogáltak el, s ez akadályozza meg, hogy a szocialisták legfőbb vezetői érdemben fellépjenek Kaszab és Novák ellen.
- Az sem lehetett mellékes, hogy a vitatható módon felduzzasztott kőbányai MSZP-nek jelentős szavazóereje volt.
- A kőbányai szocialisták leginkább a budapesti tisztújításokban játszottak meghatározó szerepet, ugyanis a fővárosi választmányban is pártszervezetek taglétszáma alapján delegálják a küldötteket, így az óriásira duzzasztott kőbányai MSZP királycsinálóként léphetett fel az utóbbi években. A X. kerületi szocialistáknak akkora választói erejük volt, mint négy-öt másik kerület MSZP-seinek együtt. Innentől kezdve sok minden szólhat az ellen, hogy a pártvezetés fellépjen a kőbányai szocialista status quóval szemben.