FIDESZ.HU > Vélemények > Publicisztika |
Nyomtatás Ablak bezárása |
Budapest újjászülethet
|
|
Demszky Gábor nemrég betöltötte a tizenhetedik évét. Mármint Budapest élén. Egy ilyen hosszú vezetői időszaknak látványos eredményei lehetnének. |
|
Létrehozva: 2007. november 26., 06:39 |
A fővárosban kétségtelenül magas népszerűségi mutatókkal induló szabad demokrata politikus távolba mutató városfejlesztési terveket menedzselhetett volna, és ennek az eredményeit az itt lakók, no meg az ország és a világ más pontjairól érkező látogatók ma már érezhetnék.
Sajnos a kitűnő adottságú, gyönyörű város fejlődésében nem észlelhetünk effajta sikereket. Sőt kimondhatjuk, hogy a Demszky első főpolgármesteri ciklusának elején ismertetett magasztos elképzelésekből vajmi kevés valósult meg.
Hol vannak például azok a nagy befogadóképességű föld alatti parkolók, amelyek enyhítenének Budapest már-már tragikusnak mondható közlekedési gondjain? Ki tud megnyugtató választ adni arra, hogy mikorra és milyen pénzekből, mennyiért készül el a 4-es metró? Élhetőbb lett a város? Akkor miért csökkent százezrekkel a lakóinak száma? Sokan azért költöztek az agglomeráció településeinek valamelyikébe, mert elviselhetetlennek érezték a mindennapokat a piszokkal borított utcákon, a bűzös levegőn, a belváros lepusztult üzletei előtt, a rettenetes közlekedésben.
Tarlós István, a fővárosi Fidesz-KDNP frakcióvezetője önkritikusan elismerte szombati tájékoztatóján, hogy Budapest talpra állításáért az ellenzék sem tett jelentős lépéseket: hiányzott a városfejlesztési koncepciója is. Tegyük hozzá, hogy Tarlós jelöléséig a Fidesz nem találta meg azt a markáns személyiséget, aki Demszkyt megszoríthatta volna a főpolgármesteri címért folytatott választási csatában.
Úgy tűnik, az ellenzék már a tettek mezejére lépett. Szombaton a frakcióvezető bemutatta az élhetőbb és vonzóbb Budapestről szóló koncepcióját. A konkrétumokat ugyan még nem ismerhettük meg, de kibontakozni látszanak azok az általános elképzelések, amelyekkel a fővárost meg lehet újítani. A hat évig tartó stabilizációs időszak után indulhatnak a nagyívű projektek, hogy Budapest valóban európai színvonalú fővárossá váljék. Már azt is nagy eredménykét könyveljük el, hogy a fővárosunknak egyáltalán létezik egyfajta fejlesztési koncepciója. Bízunk abban, hogy a gyakorlati lépések tervezete nem hazudtolja majd meg várakozásainkat. Persze az is szükségszerű, hogy a fővárosban a 2010-es választáson megtörténjék a hatalomváltás. A legutóbbi felmérések szerint az évekig előszeretettel liberálisnak becézett Budapesten mind az SZDSZ, mind az MSZP elvesztette a többség bizalmát. Így az ország reménykedhet abban, hogy néhány éven belül a fővárosa valóban újjászületik.