FIDESZ.HU > Vélemények > Interjú |
Nyomtatás Ablak bezárása |
Alkotmánysértően korlátozzák a képviselők jogait
|
|
Nagy vihart kavart Gaskó István hétfő reggeli bejelentése. A Liga elnöke egy tévéműsorban közölte: a konföderáció sztrájkalapjából befizetik a százezer forintos büntetést az egészségbiztosítási törvényjavaslat ellen szavazó MSZP-s képviselők helyett. |
|
Létrehozva: 2007. december 5., 09:53 | Utoljára frissítve: 2007. december 6., 08:21 |
- A hírek szerint az ön szavainak hatására zárt össze a koalíció. Számított rá, hogy ekkora visszhangja lesz a bejelentésének?
- Az volt a célom, hogy felkavarjam az állóvizet. E nélkül senki sem figyelt volna fel az alkotmányellenes helyzetre, amelyet az MSZP tart fenn úgy, hogy büntetés által korlátozza a képviselői függetlenséget, megakadályozva a képviselőket abban, hogy választóik érdekei szerint szavazzanak.
- Mégis, nem gondolja, hogy sértő volt pénzt kínálnia?
- Nem sértőbb, mint maga az alkotmányellenes állapot. A frakcióvezetés most hiszterizálja a tagokat. Elég szomorú, ha ez tartja össze a frakciót. Tulajdonképpen segíteni szerettünk volna nekik, hogy számolják fel ezt a helyzetet.
- Nyakó István, az MSZP szóvivője azt mondta: reméli, a lefizetéses technika nem a Ligán belülről származik. Elárulja, honnan jött az ötlet?
- Nem lefizetésről van szó, hanem egy büntetés átvállalásáról. Ezt nem sugalmazta senki, az én ötletem volt. Úgy gondolom, a parlamenti demokráciában a legfőbb érték a függetlenség, a mostani állapot pedig alkotmánysértő, és ezzel foglalkozni kell.
- Nem jogszerűtlen a sztrájkalapból ilyen célra költeni?
- A szakszervezet arra használja a sztrájkalapot, amire akarja, ezzel kapcsolatban nincsenek jogi megkötések. Nem gondolom, hogy sok pénzt kellene erre fordítanunk, hiszen ugyan melyik képviselő vállalja, hogy odafárad a Liga pénztárához.
- Hétfőn arról is beszélt, hogy fórumokat rendeznek majd, amelyeken a választókerületekben a szocialista képviselőket helyi szakszervezetisek kérdezik az egészségbiztosítási törvényjavaslattal kapcsolatos álláspontjukról. Van ennek megszervezéséhez elég idejük és megfelelő számú, kellően tájékozott emberük?
- Igen. Úgy hiszem, a képviselőknek nem lenne könnyű dolguk az ilyen vitákban.
- Mikor lesz a következő tárgyalási forduló a kormánydelegációval? Lát esélyt az előrelépésre?
- Pénteken, és mindig reménykedünk, hogy változik a kormányzati álláspont.