Elmondta: az elmúlt időszakban több tárgyalást is folytatott az érintett térség önkormányzati vezetőivel, s ennek alapján esélyt lát arra, hogy a három megye, illetve a megyei jogú városok közösen létre tudnak hozni egy uniós képviseletet az unió fővárosában. Hozzátette: például Békésben számít arra, hogy az iroda létesítéshez szükséges részbeni források megjelennek az adott önkormányzatok, így a békéscsabai és a megyei önkormányzatok költségvetésében. A néppárti képviselő szerint rendkívül hasznos lenne a három megye összefogása, hiszen a több mint egymillió lakosra vetítve, már érdemes Brüsszelben lobbi irodát nyitni.
Becsey Zsolt úgy gondolja, hogy a költségek, a három megyét összesítve nem haladnák meg a 45-50 millió forintot évente. A képviseleti iroda hasznosságáról szólva egyebek mellett kiemelte: térség önkormányzatai így közvetlenül lobbizhatnának az uniós döntéshozó szerveknél, de tájékoztatni tudnák a régiót azokról a pályázati lehetőségekről is, amelyek csak Brüsszelen keresztül hozzáférhetők.
Becsey Zsolt felhívta a figyelmet arra is, hogy számtalan olyan pályázat is megjelenik Brüsszelben, amelyhez a más régiókkal való együttműködés is szükséges, s egy iroda ezt gyorsan tudná koordinálni a siker reményében.