ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

A béremelésre korábban már ígéretet kaptak a vasutasok

A jóléti és szociális juttatások elvesztése alapozza meg a kiszervezett vasúti cégek dolgozóinak tíz százalékos bérkövetelését - mondta az InfoRádióban a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezetének elnöke. Gaskó István hozzátette: erre a fizetésemelésre korábban már ígéretet kaptak.
Létrehozva: 2008. február 11., 10:37 | Utoljára frissítve: 2008. február 12., 06:35
nyomtat küld

A tíz százalékos megelőlegezett, többlet béremelési követelés azon cégek dolgozóira érvényes, amelyek tevékenységét kiszervezik a MÁV anyavállalattól - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Gaskó István.

A Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezetének elnöke kiemelte: a leányvállalatoknál a kiszervezett munkavállalók korábban is megkapták a plusz tíz százalékos béremelést. A MÁV Cargo kiszervezésekor a munkavállalók 2006 januárjában, illetve ebben az évben 37 százalékos keresetfejlesztésben részesültek - tette hozzá.

Most azoknak követelnek tíz százalékos béremelést, akik ebből kimaradtak - hangsúlyozta Gaskó István.

Egyetértés volt

A VDSZSZ elnöke kifejtette: a MÁV Start Zrt. kiszervezését 2007 januárjában tervezték, de ez bizonyos okok miatt meghiúsult, és júliusra csúszott. A tíz százalékos béremelésben egyetértés volt a munkáltatói és a munkavállalói oldal között, és a béremelést az indokolja, hogy aki kikerül az anyavállalattól, az elveszti a jóléti és szociális juttatások teljes vagy jelentős körét - emelte ki.

Gaskó István közölte: vitatható, hogy a 10 százalékos többlet béremelésről szóló megállapodás 2006. december 31-én lejárt vagy sem, de az indokok nem szűntek meg. Ha nem járt volna le a megállapodás, akkor nem sztrájkolnak, hanem a bírósághoz fordulnak - tette hozzá.

Levélben kérték a miniszterelnököt

Eddig csaknem 360 ezer aláírást gyűjtöttek össze a civil szervezetek és érdekképviseletek azért, hogy írjanak ki népszavazást az egészségbiztosítási reform ügyében. A referendummal a kezdeményezők célja az, hogy ne vezessék be Magyarországon a kötelezően választandó, üzleti alapon működő több-biztosítós egészségbiztosítási rendszert.

A Liga Szakszervezetek elnöke az Inforádió Aréna című műsorban azt mondta: egy néhány héttel ezelőtt írt levélben arra kérték Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt, hogy a kormány kezdeményezze az egészségbiztosítási törvényt megerősítő népszavazást.

Gaskó István hangsúlyozta: ebben az esetben már a március 9-ére kiírt referendumon válaszolhatnának az emberek az egészségbiztosítást érintő kérdésre is. Úgy vélte: ezzel 4-5 milliárd forintot lehetne megtakarítani.

(inforadio.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések