Megkésett a kormányfő által hétfőn bejelentett új tulajdonosi program - vélekedett Csaba László.
A közgazdász az InfoRádióban kifejtette: két évtizeddel ezelőtt, amikor azt hitték, hogy nem lesznek magyar, cseh és lengyel nagytőkések, akkor azt gondolták, úgy lehet csak nemzeti tulajdont teremteni, ha kiosztják azt a nép között, ám kiderült, hogy vannak nagytőkések és nemzetközi befektetők is.
A szakértő szerint nincs oka annak, hogy most kellene az állami vagyont osztogatni. A közgazdászok ezt már korábban sem tartották jó ötletnek - tette hozzá Csaba László.
A közgazdász hangsúlyozta: ez a gondolat két évtizeddel ezelőtt széles körben elterjedt, de a világon sehol nem működött.
Ez a megoldás a privatizáció társadalmi elfogadtatását és a vállalatok jobb működtetését sem tudja elérni - emelte ki Csaba László.
A szakértő szerint az Állami Autópálya-kezelő Zrt., a Szerencsejáték Zrt., a Magyar Villamosművek Zrt. és a Magyar Posta Zrt. kisebbségi részvényeit lehetne szétosztani a miniszterelnök által meghirdetett program keretében, bár az lenne a helyes, ha a cégeket a tőzsdére vinnék, és egy részét kedvezményes formába leginkább a dolgozók között értékesítenék. Ebben az esetben hatékonyabban működnének a társaságok, mint korábban - tette hozzá.