Az Eurostat által közölt statisztikai eredmények azonosak a január végi előzetes becsléssel. Decemberben 3,1 százalékos volt viszont a tizenkét havi infláció, noha az EKB kamatpolitikájának a legföljebb kétszázalékos tizenkét havi inflációt kell megcéloznia az euróövezetben. A távirati iroda jelentése alapján az egész Európai Unióban januárban átlagosan 3,4 százalékra emelkedett a tizenkét havi infláció a decemberi 3,2 százalékról. A legkisebb tizenkét havi inflációt Hollandiában (1,8 százalék) és Nagy-Britanniában (2,2 százalék) mérték, a legnagyobbat Lettországban (15,6 százalék) és Bulgáriában (11,7 százalék). A munkanélküliség az euróövezetben átlagosan 7,1 százalékos volt januárban, ugyanakkora, mint tavaly decemberben. Az egész EU-ban 6,8 százalékos maradt, közölték ugyancsak tegnap.
Nem az a kérdés, hogy lesz-e recesszió Amerikában, hanem az, hogy meddig tart - így összegezhető a Merrill Lynch befektetési bank véleménye a kilátásokról. A pénzintézet közgazdászai szerint a mostani recessziós periódus nem pusztán egy a sok közül, hanem a második világháború utáni legnagyobb gazdasági válsága lesz az Egyesült Államoknak. A Boston Consulting Group legfrissebb elemzése szerint hasonlóképpen vélekednek az amerikai vállalatvezetők is. A megkérdezettek fele szerint már zsugorodik a gazdaság, vagy hat hónapon belül visszaesésre kell számítani.
Az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed a múlt hét végén bejelentette, hogy a likviditási válság elkerülésére 200 milliárd dollárra növeli azokat az egy hónapos hitelkereteit, amelyeket a pénzintézetek igénybe vehetnek.