fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
Szolgálati SMS-ek
2008. március 18., 06:45
A gyorsaság a sikeres ügyintézés alapja. Ha "pártvonalon" - értsd: szocialista vonalon - ügyintézünk, akkor persze eleve garantált a siker. Ráadásul ha villámgyors SMS-ekben bonyolódik le a dolog, úgy még a modernitás korparancsának is engedelmeskedünk. Korszerű manipulációkhoz korszerű információs eszközöket!

Bizonyos Kolozs András úr tehát a gyors és célszerű módot választja, SMS-ben instruálja a befektetőt egy VI. kerületi ingatlantranzakció ügyében. Tegye, ha dolga. De éppen ez a baj: semmi köze hozzá! Ő ugyanis a XVI. kerületi MSZP-alelnök. Mellesleg a szocialisták budapesti frakcióvezető-helyettese, de akár ilyen minőségében is aligha lehetne befolyása egy kerület vagyongazdálkodására - normális esetben. Fővárosunkra azonban ma már legkevésbé a normális működés a jellemző. Mint azt a telefonon küldött gyorsüzenetből megtudjuk, Kolozs Andrásnak van "embere", aki majd beszél Bajorral - ő a "hatker" SZDSZ-es alpolgármestere -, és a fővárost meg a legtöbb kerületét uraló, gyakran egymás torkának eső koalíciós társak nyilván összebékülnek, ha pénzről van szó. Márpedig ebben az esetben is a pénzé a főszerep. A kenőpénzé.

Kolozs alelnök "embere" nem más, mint Molnár Zsolt II. kerületi MSZP-elnök - vagyis itt már a budai szál is becsatlakozik az ügybe, sőt egészen a csúcsig ér a hálózat: Molnár elnök tudniillik országgyűlési képviselő is. De Kolozs sem afféle kispályás, magának a miniszterelnöknek volt politikai főtanácsadója, később titkára. És mindketten a Fiatal Baloldal jelesei. A Zuschlag-ügyben tett vallomásokból pedig tudjuk, hogy a baloldal ifjai módfelett leleményesek alapítványi ügyekben, trükkökben, pénzek mozgatásában. Nyilván ebbéli tehetségüket kamatoztatják idegen terepen, más kerületben, fényesen igazolva, hogy a sovinizmusnak csírája sincs bennük. Legyőznek minden akadályt, átlépnek minden (kerületi és egyéb) határt, a tét, hogy ki az, aki a végén "jobban jár".

Az "egyszerű" kerületi ingatlanbotránynak indult ügy szálai tehát már a csúcsig érnek: Gyurcsány Ferenc embereiig. Vagyis a miniszterelnök előszobájáig. Próbáljunk meg túljutni a dilemmán: ha ilyen a "csúcs", mi rejlik vajon a mélyebb régiókban? Az úthálózat-fejlesztés döntésmechanizmusának rejtett bugyraiban például. Ott, ahol a mérnöki megfontolás és szakmai ésszerűség helyett pártkapcsolatok és -erőviszonyok dönthetnek nyomvonalvezetésről, autóútnak pályává történő átminősítéséről, "bűnös" - értsd: jobboldali vezetésű - város elkerüléséről - még akkor is, ha mindez ellentmond az uniós normáknak is. A vörös polip terjeszkedik. Mintha mi sem történt volna.

(Magyar Hírlap)