Az MSZP-n belüli pártszavazás eredménye lényegileg már eldőlt - jelentette be Simon Gábor vezető pártpolitikus. A párttagok 44 százaléka válaszolt határidőn belül a feltett négy kérdésre, az igenek aránya az első három kérdésben 97-98 százalékos, a negyedikben pedig 87 százalékos volt.
Ennyi a hír.
Kiegészítésül a négy kérdés:
1. Egyetért -e azzal, hogy az új magyar polgárosodás támogatása érdekében több jusson az iskoláknak, a nagyobb tudás, a magasabb színvonal elérhetővé váljon minden gyermek számára?
2. Egyetért -e azzal, hogy az új magyar polgárosodás támogatása érdekében célzott programokkal segítsük elő, hogy a hátrányos helyzetű térségekben a segélyek mellet munkájuk legyen az embereknek?
3.Egyetért -e azzal, hogy az új magyar polgárosodás támogatása érdekében a munkahelyteremtés legyen meghatározó cél a kormányzati ciklus második felében?
4. Egyetért -e azzal, hogy az új magyar polgárosodás támogatása érdekében ösztönözzük, hogy minél több honfitársunk juthasson saját tulajdonrészhez kedvezményes módon a nemzet vagyonából? - Erre érkezett 87 percentnyi igen.
Mit olvashatunk ki a közöltekből?
Először is azt, hogy az MSZP fél az abszolút értékektől. Nem hoznak nyilvánosságra egyetlen pozitívumot (valós számot) sem, százalékok mögé bújnak.
Ez jelzi, hogy hasalnak. A valós számokból következtethetne az ország az MSZP jelenlegi szervezettségére, amit mindenáron el akarnak kerülni. A mismásolás megerősíti a gyanút, hogy a párt dezorganizálódik.
Másodszor is azt olvashatjuk ki a bejelentésből, hogy az MSZP megmaradt tagságának szellemi színvonala nem verdesi a plafont. Úgy fest, több ezer tag hajlandó társul szegődni Gyurcsány Ferenc színjátékához, a népszavazást felülírni kívánó pártszavazáshoz.
Ez bűn a magyar demokrácia, a magyar választópolgárok ellen.
Ha ezt a színjátékot a hétvégi álkongresszussal ki lehet teljesíteni, akkor az MSZP halálra ítélte önmagát, a pártnak előbb-utóbb meg kell szűnnie, illetve a honi bolsevizmus játékszabályai szerint újjá kell alakulnia.
Harmadszor - a tulajdonlásról szóló kérdés 87 százalékos igenjéből - az olvasható ki, hogy az MSZP tagsága (és nyilvánvalóan szavazóbázisa is) lelke mélyén nem kedveli a magántulajdonra épülő, más szóval polgári berendezkedést.
Nem lepődünk meg a tényen, annál inkább a beismerésen. Ez a momentum intő jel kell legyen az MSZP vezetésének: az újabb gyurcsányi reformdüh, a "munka, tudás, tulajdon" mentén végrehajtandó néphülyítési hadjárat erősen koptatni fogja a párt bázisát akkor is, ha sikerül.
Igaz, ez kevéssé fenyegető veszély, Gyurcsányék ugyanis még soha nem csináltak semmit sem végig, miért pont ezt fognák?