"Tibet kérdése Kína belügye. Egyetlen külföldi országnak vagy nemzetközi szervezetnek sincs joga beavatkozni" - jelentette ki a külügyminisztérium szóvivője. Az EU külügyminiszterei szombaton véget ért kétnapos szlovéniai kötetlen tanácskozásukon felszólították az érintett feleket, hogy tartózkodjanak az erőszaktól, az újságíróknak biztosítsák a hozzáférést az információkhoz, és a kínai kormány, illetve a tibeti vezetők között induljon érdemi párbeszéd, amely figyelembe veszi a tibetiek kulturális, vallási jogait, tradícióit.
Abban a szellemben, ahogy ezt a dalai láma képviseli, vagyis az autonómia keretei között, nem a függetlenség megszerzésének céljával.
Tibet székhelyén, Lhászában vasárnap nyugalom volt, de szombaton történt egy incidens, amelynek részletei egyelőre nem világosak. Egyes hírek szerint a kínai rendőrség biztonsági ellenőrzést tartott a városban, ami "félelmet keltett a lakosságban". A Nemzetközi Kampány Tibetért jogvédő szervezet és a Szabad Ázsia Rádió idézett szemtanúkat, akik elmondták, hogy az emberek "fejvesztve rohantak és kiabáltak" a városközpontban, de nem tudni, hogy ez egy esetleges tüntetés következménye volt, vagy a biztonsági ellenőrzés váltotta ki.