Az uniós intézményekkel vagy szerződésekkel kapcsolatos panaszok és kételyek kivizsgálását végző bíróság - a kurd szervezet beadványa nyomán - a témában 2002-ben és 2004-ben hozott döntéseket nyilvánította semmisnek. Arra hivatkozott, hogy az EU nem tájékoztatta a két szervezetet a listára vételről, illetve nem biztosította számukra a fellebbezés jogát.
Azóta az EU már többször felülvizsgálta a listát - legutóbb tavaly decemberben -, és továbbra is rajta tartja a PKK-t. Ráadásul tavaly az unió javított a bíróság által most kifogásolt szabályozáson, azaz az érintettek tájékoztatására vonatkozó előírásokon is. Emiatt Brüsszelben azt remélik, hogy a későbbi felülvizsgálatokra vonatkozó beadványoknak a bíróság már nem ad helyt.
A PKK-t, amely immár huszonnégy éve folytat fegyveres harcot a török hadsereg egységei ellen, a terrorizmus elleni nemzetközi háború meghirdetése után, 2002-ben vették fel az uniós listára. Az utóbbi gyakran változik, jelenleg 54 személy és 48 csoport található rajta. A listán szereplőket külföldön található vagyonuk zárolásával is sújtják.