Még a szezon végi fürdőnadrágvásár kedvezményeit is felhozta bizonyítékként arra, hogy egy ilyen tranzakcióban semmi elítélendő sincs. Szerencséjére arról biztos nem készült hang- vagy videofelvétel, ahogyan a Motim képviselői, másik hat cég embereinek kíséretében a Miniszterelnöki Hivatalba látogatva az alkut megkötötték.
Megengedhetetlennek tartjuk, hogy az állam egy olyan vállalkozást helyezzen kivételezett helyzetbe, amelytől a kormányfőnek vagy akármilyen magas pozíciójú politikusnak osztalék jár. Ez olyan összeférhetetlenségi helyzetet hoz létre, amilyenhez hasonló miatt nem egy, valóban demokratikusan működő ország miniszterelnökének kellett leköszönnie. Gyurcsány azonban még azt is képes kijelenteni a kedvezményes ügylet taglalásakor, hogy a miniszterelnök az előnyökért lobbizó cégek számára megközelíthetetlen. Viccesen fogalmazva akár hozzáfűzhetnénk: minek kellett volna őt megközelíteni? Hiszen csak nem felejti el, milyen cégektől jön az osztalék a családi kasszába!
Sajnos ettől az ügytől nem támad nevethetnékünk, mert az etikai aggály mellett a közember gazdasági vesztesége is a következmények közé kerül. A kivételezett cégek sokkal olcsóbban fognak hozzájutni az áramhoz, mint más fogyasztók, így a nekik biztosított energiakedvezmény mértéke - szakértői számítások szerint - meghaladhatja az másfél milliárd forintot. Ekkora bevételvesztésre kell az MVM-nek számítania, s ezt az állampolgárokkal fogja megfizettetni. Vajon a másfél milliárdos tranzakció mennyivel terheli meg a háztartásokat?
A miniszterelnök tevékenységét különben is drágán fizeti meg az ország. A reformokat ezzel a béna kormánnyal nem lehet folytatni - hangzott el egy másik sajtótájékoztatón tegnap. És ne tessék valami ellenzéki csoportosulásra gondolni, mert a fenti kijelentés a Pénzügykutató Zrt. elnök-vezérigazgatójától származik, és Lengyel Lászlót senki sem tartja a jobboldal elkötelezett támogatójának. "Olyan kormánytagokra lenne szükség, akik képesek megoldani a krízist, valamint presztízsük is van" - jelentette ki a továbbiakban.
A kormány és vezetője a presztízzsel már Őszöd óta elég rosszul áll. A krízis megoldásában sem jeleskedik a miniszterelnök, bár ügyességének azért párszor tanújelét adta. Sajnos inkább akkor, amikor saját érdekeltségi körén belül tevékenykedett.