FIDESZ.HU > Vélemények > Interjú |
Nyomtatás Ablak bezárása |
Koncepciós per érdekvédő rendőrrel szemben?
|
|
Jogászok segítsége mellett a nyilvánosság erejében bízik a perbe fogott szakszervezeti vezető ügyében Palkovics Imre, a Munkástanácsok elnöke. Az Echo Tv Napi aktuális című műsorában Matúz Gábor beszélgetett vele. |
|
Létrehozva: 2008. május 21., 10:31 | Utoljára frissítve: 2008. május 22., 13:17 |
- A Munkástanácsok egyik tagszervezetének vezetője, a Tettrekész Magyar Rendőrség Szakszervezetének főtitkára, Szima Judit alezredes ellen büntetőeljárást indítottak. Önök azt állították, hogy gyakorlatilag koncepciós eljárás folyik egy érdekvédő ellen.
- Szima Judit létrehozott egy új rendőrszakszervezetet, és olyan hangot ütött meg, amely szokatlan ezen a hierarchikus szervezeten belül. Különböző atrocitások érték a vezetés részéről, s most eljött a pillanat, amikor úgy gondoltuk, meg kell szólalnunk, mert általános jelenségről van szó. Magyarországon, ahol az embereknek alkotmányos joguk a szólásszabadság és a szervezkedés szabadsága, durva sérelem éri ezeket az alkotmányos alapjogokat. 2006 őszén, amikor a rendőri brutalitás olyan mértéket öltött, amilyenekre még nem volt példa újkori történelmünkben, Szima Judit vette a bátorságot, és állampolgári, valamint rendőri szakszervezeti vezetői kötelességéből fakadóan fölhívta a figyelmet bizonyos visszaélésekre, sőt merészelte felszólítani a kollégáit, hogy minden helyzetben a törvények értelmében járjanak el.
- Megszokott ma Magyarországon, hogy szakszervezeti vezetőket vegzálnak, vagy szakszervezeti tagsága miatt valakit hátrányos helyzetbe hoznak?
- Sajnálatos módon a versenyszférában a rendszerváltás óta, amióta új és független szakszervezetek jöttek létre, tevékenységük kísérőjelensége, hogy nagyon keményen fellépnek velük szemben. Ezért a Munkástanácsok már 1993-ban a Nemzetközi Munkaügyi Szervezethez fordult panasszal. Előfordult már, hogy kirúgtak valakit, mert szakszervezetet próbált szervezni, de ilyen durva példa, mint amilyen a Szima Juditék esete, még nem volt.
- Mit tennének, ha a bíróság úgy döntene, hogy mégiscsak elkövette ezt a bűncselekményt a főtitkár?
- Reméljük, nem fog bírói szakaszba eljutni az ügy, hiszen nyilvánvaló, hogy nem lehet koholt és félremagyarázott törvényi értelmezésekkel ilyen helyzetbe hozni valakit. Ha mégis szükség lesz nemzetközi jogi képviseletre, akkor természetesen segítünk.