Andrassew Iván a Népszava május 29-i számában azt írja, "kiderül, Orbán és csapata folyamatosan hazudik. A vállalkozóknak, a nyugdíjasoknak, a külföldieknek, de még a suttyó szélsőjobbnak is". Majd egyenesen azt követeli, hogy kérjék el Jakupcsek Gabriellától (nem ám a rendőrségtől!) a hazugságvizsgáló gépet, és ültessék oda Gyurcsányt és Orbánt. Bizony, a közönség kegyeinek keresésében nem lehet elég mélyre tempózni a mocsárban. Mészáros Tamás a 168 Órában (máj. 29.) közreadott cikkének a sokatmondó Szivárgás címet adta, sugallván, hogy bizony, itt is egy őszödi beszédről van szó. S ha őszödi beszéd, akkor hazugság! Ez az a kaptafa, amire egyesek rá szeretnék húzni az ismeretlen Orbán-előadás szövegét. Mészáros szerint Orbán "...látnivalóan semmi olyat nem mondott, ami ne vallana a saját szempontjából logikus politikai számításra". Hogy miért "látnivalóan"? Talán mert a beszédet Mészáros nem hallotta. Igaz, nem is látta. (Látnivalóan.)
A Népszabadság újságíróinak eddig csak a baloldalért vérzett a szívük Orbán kijelentései miatt. Most már odáig jutottak ("Kiszivárgott Orbán-beszéd: kéthetes szavatosság?", máj. 29.), hogy részvétkönnyekkel küszködve kérdéseikkel megostromolták a fideszeseket, az ő szívük hogy bírja ezt a sok megterhelést? Van-e még okuk reménykedni e szörnyű skandalum után? S mivel Navracsics Tibor frakcióvezető szavai túlságosan világosak, mondhatni megengedhetetlenül egyértelműek voltak ("a nyugdíjak reálértéken való befagyasztása a jelen helyzetben egészen pontosan nyugdíjemelést jelent"), vagyis az inflációkövető nyugdíjkorrekció sokkal előnyösebb lesz a nyugdíjasoknak, mint a jelenlegi állapot, nos, egy kis homályért tovább kellett kérdezősködni Fidesz-berkekben. Végül találtak egy név nélküli nyilatkozót, akiből legalább annyit sikerült kisajtolni: "a választók számára a kérdés valójában nem az, hogy ki a jobb, Gyurcsány Ferenc vagy Orbán Viktor, hanem hogy ki a rosszabb." Kis hal jó hal.
Hogy pénz a baloldalon van doszt, azt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy az említett lapszámban egész oldalas hirdetés adja hírül az olvasóknak: "Nyilvánosságra került a Fidesz titkos programja. 15 ezer forintot veszíthet évente egy átlagos nyugdíjas." Itt szeretném felhívni az olvasó figyelmét a ható ige ravasz használatára. Ha ugyanis a nyugdíjas nem "veszít", hanem "veszíthet", akkor az állítás elvész a bizonytalanság ködében. Akkor gazdasági elemzés nem történt, csak hasra ütés. De nincs belőle sajtóper. Kérem, mondják majd, mi nem állítottuk, hogy tizenöt rongyot veszít a nyugdíjas, csak hogy veszíthet. Az üzenet így is hat, a méreg így is öl. Nem tudom, mennyit hoz a konyhára egy efféle fizetett hirdetés a Népszabadságnak, de az biztos, hogy közzétételével azoknak készít méreginjekciót, akikre a legjobban kellene vigyáznia: az idős, szegény, beteg embereknek, akiket a baloldal folyamatos rettegésben tart. Egy rövid ideig még lehet őket a jobboldal rémével ijesztgetni, de azt az értelmesebbek már a baloldalon is tudják, hogy ennek az országnak nincs más választása: vagy a lejtő aljára csúszik, vagy átveszi a polgári oldal a kormányrudat.