Az Országos Rendőr-főkapitányság Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatósága (SZBEI) tehát több mint egy év hatalmas, törvénytelen akciókat sem mellőző nyomozás után lezárt jó sok ügyet, hogy vádemelési javaslatot adjon át az ügyészségnek. Igen, törvénytelen akciókról írunk, például azért, mert a rendőrség az ügyészség többszöri figyelmeztetése ellenére sem adta vissza a Happy Endben és az Ezüsthajóban törvénytelenül lefoglalt iratokat, dokumentumokat. Emlékezetes, hogy két hónappal az önkormányzati választásokat megelőzően a rendőrség - szó szerint - megszállta a legnagyobb ellenzéki párt kommunikációs centrumát. Az, hogy ez miképpen egyeztethető össze egy demokráciában a demokratikus minimummal, arra mindmáig nincs válasz. A Happy Endet egy év alatt szorgos munkával a rendőrségi, APEH- és más közhatalmi eljárások alkalmazásával a szocialista kormány csaknem a szó legszorosabb értelmében kivégezték. Csak emlékeztetőül jegyezzük meg, hogy a Fidesz és a Happy End együttműködésének eredményességét az alábbi választási eredmények tükrében érdemes vizsgálni: 1994:7%, 1998:28%, 2002:41%. Természetesen egy tehetséges, több száz embert foglalkoztató, az európai politikatörténetben egyedülálló teljesítményt nyújtó kommunikációs cég politikai megrendelésre történő szétverése nem számít bűnügynek Magyarországon.
A szavanként egymillió forintos levél ma nem bűn
Miként nem bűnügy ma Magyarországon az sem, ha "közbeszerzési eljáráson" Medgyessy tolmácsának cége 100 milliós megrendeléshez jut, ha egy tanulmány oldalanként egymillióért íródik, sőt, mint az EU-levél esetében megtörtént: szavanként egymillió, azaz betűnként százezer forintért gyártanak le egy irományt. Összehasonlításul: a Millenniumi Országjáró egy betűje még egy egész forint közpénzbe sem került.
Ám nem bűnügy az sem, hogy a kormány minden idők legdrágább és az embereket a szavazástól elriasztó kampányára néhány hónap alatt többet költött mint amennyi az Országimázs Központ két és fél éves büdzséje volt. A szocialista kormánynak tehát sikerült elérnie, hogy több pénzből legyünk sereghajtók az EU-népszavazások történetében, mint amennyiért nemzeti ünnepeinket és a Millenniumot két és fél éven át méltó módon ünnepelhettük. De ez a feljelentésügyi államtitkárnak nem okoz fejtörést. (Zárójelben jegyezzük meg: azt, hogy a kormányváltás óta mennyit költött ünnepekre és kormányzati munka reklámozására a szocialista kormány, nem tudhatjuk, mivel megszűntették a közös kasszát.)
A rendőrség által felkért igazságügyi szakértő nem támasztja alá a vádakat
A fidesz.hu információi szerint a rendőrök maguk is tudják, hogy állításaik nem felelnek meg a valóságnak. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az a tény, hogy még a rendőrség által felkért igazságügyi szakértő véleménye sem támasztja alá a rendőrség vádjait a Millenniumi Országjáró ügyében. Ugyanúgy, ahogy - ezt a Népszabadságból tudjuk - a rendőrség által felkért igazságügyi szakértő a Berkecz Mária elleni vádakat nem támasztotta alá.
Sem információ, sem bizonyíték nincs
A helyzetről önmagában ad kiváló jellemzést a hogy-hogy nem, épp a Magyar Bálint-féle korrupciós ügyek kicsúcsosodásakor sebtében összehívott szerdai ORFK-sajtótájékoztató, ahol a rendkívüli pongyolasággal fogalmazó SZBEI- vezetők a baloldali sajtó korábbi vádjain kívül az ég-világon semmi újdonsággal nem tudtak szolgálni. Nem tudtuk meg például a legfontosabbat, tudni illik azt, milyen jogszabályokra hivatkozva nevezik bűncselekményeknek a szocialisták által évek óta minden eszközzel támadott Országimázs Központ teljesítményét. Mindezt egyébként jól illusztrálja az egyik főrendőr kiszólása, aki egy, az üggyel kapcsolatos újságírói felvetésre a következőket bírta mondani: "ezzel kapcsolatban sem információnk, sem bizonyítékunk nincsen".
Mindezek után a kérdés csupán az, ha nem politikai megrendelésre cselekszik a rendőrség, ilyen szakértői jelentések birtokában miért él vádemelési javaslattal ahelyett, hogy a nyomozást lezárná? A válasz azonnal megfogalmazható, ha idézünk abból a készülő könyvből, amely a törvénytelen rendőrségi akciókat dokumentálja, s amelyben egyelőre neve elhallgatását kérő nyomozó úgy fogalmaz: "a nyomozásnak az a feladata, hogy bizonyítsa azokat a vádakat, amelyeket a Népszabadság a kormányváltás előtt írt."
Hogyan is volt Virág elvtárséknál?
Nem véletlenül kellett tehát immáron nemzetközi szervezeteknek is felemelniük a szavukat (például az Európai Néppárt estorili kongresszusa és a CDI határozata). A szocialista kormány fenti ügyekben tanúsított magatartása sajátos megvilágításba helyezi azt a kérdést is, vajon miért indult a magyar demokratikus hagyományokat megcsúfoló hajtóvadászat a legfőbb ügyész ellen.
Véletlen lenne vajon, hogy az egész történetről Bacsó Péter Tanu című filmje jut az ember eszébe? Ott egy jelenetben Virág elvtárs át akarja adni Pelikán elvtársnak a(zelőre megírt) vallomását, ám helyette véletlenül egy másik papírt húz elő táskájából, és a következőt mondja: bocsánat, ez nem a vallomás, ez már az ítélet...
fidesz.hu