A francia kormánypárt, az UMP rendezvényén Nicolas Sarkozy francia államfő, az EU soros elnöke megismételte a héten már többször kifejtett álláspontját: Lengyelországnak tiszteletben kell tartania saját kötelezettségvállalását, azaz Lech Kaczynski államfőnek alá kell írnia a lisszaboni szerződés ratifikációs okmányát. Egyben bizakodóan hozzátette: szerinte sikerül majd a szintén habozó cseheket is rávenni a ratifikálásra.
José Manuel Barroso, az EU-bizottság elnöke "kollektív erőfeszítésekre" kérte a 27 tagállamot, hogy befejeződhessen a ratifikációs folyamat, "ami után beszélhetünk majd ír barátainkkal". (Ez utóbbival Barroso arra utalt, hogy az írek június közepén - hatalmas meglepetésre - népszavazáson elutasították a lisszaboni szerződés ratifikálását, újabb válságba taszítva az EU-t.) Az Európai Parlament elnöke, Hans-Gert Pöttering arról beszélt a rendezvényen, hogy bármennyire is tiszteletben tartják az írek elutasító szavazatát, legalább ennyire tiszteletben kell tartani a szerződést már ratifikáló államokat.
Az integrációpárti állásfoglalásokba egyetlen disszonáns hang vegyült: Nicolas Sarkozy az alkalmat megragadva ismét csak bírálta az Európai Központi Bank politikáját, a kamatemeléseket. Sarkozy egyébként ésszerűtlennek és tisztességtelennek mondta, hogy a világ legiparosodottabb államait tömörítő G8-csoportnak (amely épp a jövő héten tartja következő csúcstalálkozóját Japánban) nem tagjai olyan feltörekvő, s gyorsan fejlődő országok, mint Kína, vagy India - miközben ezek a világ összlakosságának egyharmadát adják. S azt is bírálta, hogy a csoportnak egyetlen tagja sincs az arab világból, vagy az afrikai, illetve a latin-amerikai kontinensről.