Mint a francia soros uniós elnökség kiderítette: nem arról van szó, hogy az EU tavaly vázolt terve szerint a bioüzemanyagoknak, hanem a mostani hagyományostól eltérő üzemanyagoknak a 10 százalékos részarányát kell elérni az üzemanyag-felhasználásban 2020-ra. Ezzel a bioüzemanyagokkal kapcsolatos álláspont is módosulhat, feloldódhat az ellentmondás, miszerint azok növekvő termelése a fő oka az élelmiszerárak növekedésének.
A bioüzemanyagok kiváltása terén nagyon gyorsan változnak a dolgok - mondta a francia szakminiszter, Jean-Louis Borloo és egész sort idézett az új technológiákból, kezdve a hidrogén üzemanyagként történő használatától az üzemanyagcellákig. Borloo mindazonáltal elismerte, hogy ma az alternatív üzemanyagok csaknem 100 százaléka jelenleg még bioüzemanyag.
Az említett 10 százalékos célkitűzést a miniszterek megerősítették, miként egyetértettek az EU "háromszor húszas" célkitűzésében is: 2020-ra az 1990-es szinthez képest a tagországoknak 20 százalékkal kell mérsékelniük szennyezőgáz-kibocsátásukat, 20 százalékot kell elérnie a megújítható energiaforrások felhasználásában, és 20 százalékot az energiafogyasztás csökkentésében.
A francia uniós elnökség vállalja, hogy ezen célkitűzésekhez megnyeri mind a 27 ország írásos hozzájárulását elnökségének, azaz az idei évnek a végére. A miniszterek egyetértettek abban, hogy az EU-nak a fentiekkel kapcsolatos kérdések alapján éreztetnie kell befolyását a kiotói megállapodás újratárgyalásánál, azaz abban a kérdésben, miként alakuljon a gázkibocsátás a 2013 után évekre. Szó volt még többek között a szén-dioxid megtakarításáról.