Achim Steiner egyszerűen kijózanítónak nevezte a csúcs környezetvédelmi mérlegét. A tekintélyes német szakember hiányolta, hogy a konferencián semmifajta konkrét célkitűzést nem határoztak meg azzal kapcsolatban, milyen mértékben csökkentsék 2020-ig az üvegházhatást okozó gázok kibocsátását.
Az igazgató utalt arra is, hogy a legújabb tudományos ismeretek szerint a klímaváltozás legkárosabb következményeinek kiküszöbölése érdekében már nem elegendő az az elhatározás sem, miszerint a G8-as csoport országai - a hét legfejlettebb ipari állam és Oroszország - 2050-ig legalább 50 százalékkal mérséklik az üvegházhatású gázok kibocsátását.
Steiner szerint az önmagában pozitív tényként értékelhető, hogy a célkitűzéshez az Egyesült Államok is csatlakozott, egyetértett ugyanakkor a különböző környezetvédelmi szervezeteknek azzal a bírálatával, hogy nem kielégítő kompromisszumról van szó. Egyben aggodalmának adott hangot amiatt, hogy számos országban a Nyolcak környezetvédelmi határozatát üres jelszavakat hangoztató állásfoglalásként értékelik majd.
Több más szakértővel együtt Steiner is úgy vélekedett, hogy szükség van ugyan a hosszú távú víziókra, ezek azonban nem helyettesíthetik a gyors és konkrét intézkedéseket.