Az antinukleáris megmozduláson egy nemzetközi delegáció is részt vett, amellyel finn, osztrák, német, ír, amerikai, török, ausztrál és nigeri tüntetők is felvonultak. "Nicolas Sarkozy azért hívta meg az európai és a mediterrán államfőket, hogy az egész Földnek eladja az atomenergiát" - állította a tüntetésen mondott beszédében Alain Rivat, a szervező Sortir du Nucléaire nevű atomenergia-ellenes mozgalom szóvivője. A szónok arra utalt, hogy 43 állam- és kormányfő részvételével vasárnap tartja alakuló ülését Párizsban a francia államfő kezdeményezésére létrejövő Unió a Mediterrán Térségért nevű szervezet.
A tüntetők azt is vitatják, hogy az atomenergia hozzájárulna a klímaváltozás elleni harchoz, valamint hogy Franciaországot megvédené az energiaárak emelkedésétől. Szerintük a halászoknak, a fuvarozóknak és a taxisoknak az elmúlt hetekben a magas üzemanyagár miatt szervezett tiltakozó megmozdulásai bizonyították, hogy az energiaár emelkedése mindenkit érint. Franciaország energiaellátásának jelenleg 80 százalékát atomerőművek biztosítják.
A francia parlament döntése nyomán 2012-ben helyezik üzembe a észak-franciaországi Flamanville-ben a jelenleg legkorszerűbb demonstrációs atomerőművet, az 1600 MW teljesítményű európai nyomottvizes reaktort (EPR), amely fokozatosan váltaná ki a 19 francia atomerőműben működő 58 reaktort. Egy második, ugyanilyen típusú atomerőmű megépítését jelentette be július 3-án Sarkozy, de annak helye és üzembe állításának ideje még nem tisztázott. Az Areva és a Siemens közös francia-német technológiája alapján hasonló nyomottvizes reaktor építése már Finnországban is folyamatban van, amely várhatóan a tervezettnél másfél évvel később, 2011-ben kezdi meg működését.
A francia nukleáris hatóságok pénteken felfüggesztették a dél-franciaországi Bollene-ben, a Tricastin Atomerőmű területén annak a nukleáris hulladék-feldolgozó telepnek a működését, ahol még keddre virradó éjjel egy tartály tisztítása alatt megközelítőleg 75 kilogramm radioaktív urániumot tartalmazó folyékony hulladék ömlött ki, és került a környékbeli folyókba. A csütörtökön lezárult vizsgálatok szerint ugyanis a további szennyezést megakadályozó biztonsági előírások nem kielégítők.
Az atomerőmű Socrati nevű alvállalkozója által több, mint 12 órával később bejelentett balesetet a nukleáris hatóságok a nemzetközi INES hét fokozatú skálán a legalacsonyabb, 1. fokozatúnak nyilvánították, s jelezték, hogy az nem jelentett közvetlen egészségügyi veszélyt a lakosságra.