ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

A válság, "a" Gyurcsány és a csomag

Úgy kellett ez a válság "a" Gyurcsánynak, mint egy falat kenyér. A koordinációs zavarokkal küszködő, merénylettől rettegő néptribun szerepe unalmassá vált, s kellő képességek híján gazdasági szakemberei nem voltak képesek adekvát választ adni a mellettünk egyre inkább elhúzó szomszéd országok jelentette kihívásokra. Bezzeg "a" Gyurcsány most elemében van, virulhatnak a közgazdaságtanból lágerideológiát gyártó korifeusok, a bokroslajosok, kókajánosok is.
Létrehozva: 2008. október 20., 07:08
nyomtat küld

Aki az (újra egyetlen pártként kormányzó) szocialista nomenklatúra idétlen kapkodását, a gazdasági világválságra adott hibás válaszait értelmezni szeretné, ezt nehezen teheti meg a múlt század parancsuralmi rendszereinek ismerete nélkül.

Ezeknek a rendszereknek létfeltétele az abnormális állapot, a felfordulás. Mert bolond lenne egy nép csak úgy önmagától képzetlen paprikajancsikat, botcsinálta reformereket ültetni saját nyakába. Ehhez a nemzetet, az országot "meg kell menteni".

Lehetőleg úgy, hogy írmagja se' maradjon a káosz előtti szakembergárdának, sőt: a társadalom egyetlen párt uralta antidemokratikus rendszerré váljon. "Be kell keríteni" a közösséget: cenzúrát állítani a sajtószabadság helyébe, ostoba ígéretekkel és demagógiával összezavarni az emberek józan ítélőképességét, elhinteni a párt legyőzhetetlenségének tudatát ("nincs alternatíva"). Baloldali diktatúra bevezetésére a legszerencsésebb szituáció a háború, illetve a háborúk vége felé - különösen a vesztes államokban - bekövetkező anarchia és felbomlás. Nem véletlen, hogy a három testvérideológia rémuralma, a bolsevizmus, a fasizmus és a nácizmus egyaránt az első világháború után a vesztes (Oroszország esetében: a totális vesztes pozíciójába és az összeomlásba mesterségesen belehajszolt) hatalmak országaiban alakul ki, olyan immunbetegségként, melyre a legyengült szervezet (a civilizált berendezkedést garantáló társadalmi struktúra) nem tudott kellő védekező anyagot kitermelni. A kommunista mozgalom házivallásának főistene, egy vérbajos, küldetését önmegvalósításként értelmező ügynök a vesztes háború végóráiban, ellenséges hatalom megrendelésére taszította végső káoszba Oroszországot. Ilyenek ők: lételemük a káosz.

Ám bebizonyosodott: nem kell a fejét vakargatnia a mindenkori balos elitnek akkor sem, ha béke és gyarapodás közepette jut hatalomra. Pedig a feladat nem volt könnyű. 2002-ben, a tragikus fordulat előtt a magyar gazdaság gyors felzárkózási pályán állt: 2007-re ezt az ütemet tartva elértük volna az európai uniós fejlettségi szint 75 százalékát és bevezethetjük az eurót. Mint Matolcsy György is rámutatott, ezzel szemben a magyar gazdaság, melynek növekedési üteme megtört a választás utáni kormányok idején, 2007-re ehelyett 65 százalékon állt az uniós országok összességének fejlettségéhez képest. Ne feledjük: míg a gazdasági növekedés 2000-ben 5,2 százalék, 2007-ben már csak 1,3 százalékról beszélhetünk. Pedig a 2002-es választás előtt reális esélye volt hazánknak arra, hogy az 1999-től felgyorsult növekedéssel utolérjük Ausztriát.

Sunyi és etikátlan csúsztatásként (mi máshoz értenek?) a balliberális elit tagjai előszeretettel beszélnek egy 2001-től bekövetkező hanyatlásról, pedig egyértelmű, hogy 2002-től, a lassan egyfajta hatalomátvétellé fajuló fordulattól számolható a gazdasági egyensúly megbomlása (2001-ig a GDP-arányos államháztartási deficit még 2,7 százalékos). Eltartott tehát néhány esztendeig, mire "az emberek kormánya" megteremthette egyfajta új hadikommunizmus alapjait. Mivel a balliberális szobatudósok legfőbb ellensége az erős állam, ezért szorgosan eladogattak mindent, ami a földön, a levegőben vagy a vízen (például: Mahart, Malév, MÁV-Cargo) elérhető volt. A feladatot sikeresen végrehajtották: 2006 után már a kármentés, a megingott gazdasági egyensúly helyreállítása volt a feladat.

Deviazapiaci elemzők országcsoportokként vizsgálják a különböző valutákat, közös jellemzők alapján. Míg hazánkat eredetileg egy olyan blokk országaként kezelték, ahová Lengyelország és Csehország tartozik (ha Lengyelországban baj volt, gyengült a forint is ), ma már egy jóval kockázatosabb országcsoport részeként figyelik hazánkat. A forint mára a dél-afrikai rand, a román lej, a török líra, a bolgár leva társaságát élvezheti. Azon egyszerű okból, hogy Dél-Afrikában vagy Törökországban hasonlóak az államadósság vagy az államháztartási hiány mutatói; nem beszélve a politikai stabilitásról, mely nálunk az utóbbi években nyomába sem ér például Csehországénak.

A balliberális elit nem unalmas mutatókkal volt elfoglalva, nekik más feladatokat szabott meg a könyvespolcon porosodó Marx és Mao: a rituális személyi tisztogatásokat és a legelső terrorisztikus, megfélemlítő erőfitogtatásokat követően (a KSH elnökének leváltása, a szocialista nomenklatúra és az alvilág kapcsolatrendszerét feltáró, a Kulcsár-ügyet kirobbantó PSZÁF-elnök véresre veretése, a Millenáris park vezetőjének állati kegyetlenséggel történő kínzása) éveken belül nyakra-főre keresték az ürügyet véres tömegjelenetek kiprovokálására is sor került. A lassan már olcsó tömeglátványossággá fajuló utcai cirkusz egyfajta perverz rítussá alacsonyította az egyik elemi jogot, a gyülekezési szabadságot.

A francia forradalom utolsó szakaszához hasonlóan "a" Gyurcsány (a 40-es évek végének kommunista hatalomátvételét idéző restauráció része, hogy ugyanazt a pártállami bikkfanyelvet használja a hatalom, egymást a balos hatalmi és médiaelit tagjai vezetéknevük előtti névelővel emlegetik, lásd Ágh Attila nyilatkozatait) fémjelezte mozgalom az utóbbi egy-másfél évben kifáradt, a céltalanság jellemezte.

A legjobbkor jött tehát ez a válság - legalábbis őnekik; s legalábbis politikai értelemben, hiszen ötmilliárd forinttal a zsebben csak a legcinikusabb népvezérek tudják elhitetni, hogy őket személyesen bármilyen válság bármilyen aspektusból érdekli, érinti. Gyakorlatilag az egyetlen olyan állam Magyarország, ahol a válságra adott válaszok között nem a vállalkozói réteg vagy a gazdaság más szereplőinek megtámogatása, nem az állam szerepének erősítése áll, hanem egy újabb megszorító csomag bevezetésével próbál a magyar családok tönkretevőjeként a 90-es években hírhedtté vált Bokros elméretezett, túlnyomórészt értelmetlen intézkedéseire ráduplázni.

Tanulságos lenne, ha akadna végre elemző, aki megpróbálná legalább a trendet felvázolni: merre halad, miféle célokat követ ez a különös, a náci és bolsevik diktatúrák jegyeit a piacgazdaságon alapuló többpártrendszer formai elemeivel egyedien ötvöző szocializmus, melyet egy szűk hatalmi csoport berendezett magának ebben a jobb sorsra érdemes országban. Hogy mik a főbb, valós célkitűzéseik, hogy mit akarnak; s főleg, hogy az utolsó fejezeténél, vagy csak az előhangjánál tartunk ennek "a" Rákosi óta nem tapasztalt, több felvonásos rémálomnak.

(Udvardy Zoltán, MNO)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések