FIDESZ.HU > Vélemények > Publicisztika |
Nyomtatás Ablak bezárása |
A szelídség forradalma
|
|
Dobrev Klára a 301-es parcellánál tehetetlen dühében szemmel verte a hívatlan és felettébb kellemetlen látogatót. A csöndes szavú ifjú asszony meg csak mondta a magáét, hogy Gyurcsány Ferencék térdeljenek le, és kérjenek bocsánatot, amiért ide juttatták a hazát. |
|
Létrehozva: 2008. november 2., 10:19 |
A miniszterelnök és felesége nagyon nem akarta érteni, hogy mi történik. Jól tudják, hogy mi a teendő a fekete álarcos, gyújtogató agresszivitással. A mindenkit dermesztő, őrjöngő erőszakkal. Csak rá kell mutatniuk, hogy lám, ilyenek az ellenfeleik. Nincs is ünnep, amelyen kamerák kereszttüzében ne tombolhatna kedvére a provokáló durvaság. De a miniszterelnöki párnak láthatóan fogalma sincs, mit tehetne az ellentmondást nem tűrő s roppant kínos szelídséggel.
Hát sietve odébbáll.
A kormányfő és családja négy éve képtelen felfogni, hogy a miniszterelnöki rezidenciává kinevezett Apró-villából durva érzéketlenség főhajtásra indulni 1956 hőseinek síremlékéhez. Minimum ízléstelen, de inkább képmutató a forradalmat vérbefojtók rózsadombi örökségébe süppedve (mi több, azt állami jelképpé emelve) biztosítani együttérzésről az összedrótozott áldozatok hozzátartozóit.
Ennyire empátiahiányos lenne a miniszterelnöki pár? Ennyire érzéketlen a teljes kormányzati elit?
A válasz maga az élet. A mindennapok. (Az őszödi beszédtől egészen a múlt hétig, amikor öntömjénező, egész oldalas reklámot jelentettek meg az International Herald Tribune-ban, többek között arról, hogy a magyar gazdaság biztos lábakon áll.)
Övig gázolunk az arcátlanságban.
És jól látható, hogy az utóbbi négy évben ünnepeink szétmállottak, épp olyan üresek lettek, mint amilyenek a rendszerváltás előtt voltak.
Gyurcsány Ferenc a felújított Nagy Imre-házban többek között arról beszélt, hogy a mártír miniszterelnök hagyatéka nem abból áll, hogy minden évben meghajtjuk fejünket a szobra előtt, és megkoszorúzzuk, hanem abból, hogy átlépjük saját árnyékunkat, és jobbá tesszük Magyarországot.
Bár nem eredeti, azért szép gondolat.
De mit tehetünk, ha legkevésbé a közreadója akarja komolyan venni?