Glattfelder Béla (Fidesz) a voksolást követően kiadott közleményben bejelentette: a magyar érdekekkel ellentétes az agrárreform, ezért a magyar néppárti delegáció nem szavazta meg a jelentést.
Az EU-tagországok mezőgazdasági miniszterei - köztük Gráf József földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter - a szavazás után azonnal megkezdték a parlamenti álláspontot már figyelembe vevő uniós elnökségi - francia - kompromisszumos javaslat vitáját. A francia elnökség reményei szerint a csütörtökön befejeződő agrárminiszteri ülésen sikerül is dűlőre jutni a témában. Számos tagállam, köztük Magyarország mindazonáltal a témáról korábban folytatott miniszteri eszmecseréken is számos kifogást emelt a javaslatok ellen, így mindenkit kielégítő kompromisszum megtalálása nem tűnik egyszerűnek.
A legfrissebb javaslatról szerda este kiszivárgott hírek szerint a szöveg az eredeti bizottsági elképzeléseket több ponton már jelentősen mérsékli, hogy így közelíteni lehessen a tagországok eltérő álláspontját. Az unióban a 2003-as mélyreható reformokat vizsgálják felül, hogy azokat hozzáillesszék a mai állapotokhoz.
Glattfelder Béla úgy fogalmazott: a Európai Parlament által elfogadott jelentés lényegesen kedvezőbb az európai termelők szempontjából, mint az Európai Bizottság eredeti jogszabályjavaslata. A magyar néppárti delegáció mégis ellene szavazott, mivel a jelentés támogatja azokat a reformintézkedéseket, amelyek a magyar gazdák számára hátrányosak.
Az EP-képviselők a tagállami tejkvótákat korlátozottan növelnék, és külön támogatást adnának a tejtermelőknek és az állattenyésztőknek.