Nincs egyértelmű álláspont arra nézve, hogy pontosan milyen hőmérséklet és páratartalom mellett legmagasabb a komfortérzetünk és legalacsonyabb az egészségre káros hatások kockázata. A vezérfonal az egyéni érzékenység lehet, vagyis mindenki a saját igényeihez mérten alakítsa környezete levegőjét, amennyiben az korrigálásra szorul.
Az általános vélekedés szerint a nappali levegője ideálisan 21 fokos hőmérsékletű. A hálószobában legkellemesebb a 18-19 fok, de kisgyermekeknél, kiváltképpen csecsemőknél ennél egy-két fokkal magasabb hőmérséklet kívánatos. Csecsemők fürdetése lehetőleg 23-24 fokos helyiségben történjen.
Az éjszakai komfortot ne a fűtés teljesítményének növelésével, hanem a hálóruha és a takaró megfelelő választásával teremtsük meg. A túl meleg levegőjű hálószoba rontja az alvás minőségét: nehezebb az elalvás, az alvás felületesebb lesz, a mikroébredések és az éjszakai felriadások száma is megnövekszik. Csecsemők hőháztartása nehezebben fejlődik a túl meleg környezetben. A nappal főszerepet játszó helyiségek kívánatosnál melegebbre való felfűtése bágyadttá és enerválttá tesz, rontja a gondolkodást, csökkenti a reakcióidőt