- Egy felmérés szerint hazánkban a legnagyobb az unióból való kiábrándultság a tagországok között. Hogyan változtathatnak ezen az új európai képviselők?
- Az emberek nem érzik a tagság előnyeit a mindennapjaikban. De ez nem az Európai Unión, hanem a magyar kormányon múlik. Ha sok a munkanélküli, a szegény ember, ha a családokat, vállalkozókat nem becsülik meg, mindenki hajlamos a szkepticizmusra. Az Európai Uniót most bűnbaknak kiáltották ki. Ezzel nem értek egyet. Az új delegáció is - hasonlóan az előzőhöz - megfogadta, hogy a magyarok sorsának jobbra fordításáért dolgozik, határon innen és túl.
- A Fidesznek milyen eredmény jelentene sikert a választáson?
- Nem szeretnék számszerű jóslásokba bocsátkozni. De egy demokráciában minden szavazásnak súlya van, ezek ugyanis elősegíthetik, hogy változás következzen be. A nyári uniós választás lehet a megalapozója a legkésőbb 2010 májusában megtartandó parlamenti választásnak. Úgy is felfoghatjuk, így ez lehet majd annak az első fordulója. Nagyon bízom abban, hogy a választók felismerik ezt, így akár ötven százalék körüli részvételre is látok esélyt. A Fidesz tehát ezt a megmérettetést is komolyan veszi. Nem mindegy ugyanis, hány képviselőt küldünk az ország számára biztosított huszonkét helyből a parlamentbe.
- Mi lesz a fő üzenetük az uniós választásokon?
- Magyarország többre képes, mint amit most a kormányzat hibájából felmutat. Ezzel mindenki tisztában van. Ennél nincs és nem is kell jobb üzenet.