fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
Helyreállítani a törvényességet
2009. január 22., 07:19
A törvényes rend helyreállítását tartja legfontosabb feladatának a fóti időközi polgármester-választás ellenzéki jelöltje. A jogi végzettségű Mádly Zsoltot a Fidesz, a Kereszténydemokrata Néppárt és a Kisgazda Polgári Egyesület mellett nyolc helyi szervezet támogatja a január 25-i, vasárnapi választáson.

- A fóti polgármester-választás sem arról lesz nevezetes, hogy mentes volt a lejárató kampánytól. Önnel kapcsolatban számos híresztelést jelentettek meg helyi médiában. Mi a véleménye erről?

- Nem kívánok ezekkel foglalkozni, én és a csapatom mindvégig tiszta kampányt folytattunk. Ellenfeleimről nem mondható el ugyanez, minden eszközt bevetettek mocskolódó, lejárató kampányukban. Odáig merészkedtek, hogy korábbi munkahelyem, a csóri önkormányzat elhunyt polgármesterét is belekeverték. Valótlan állítások sorozatát közölték, ezért kegyeletsértés, rágalmazás és becsületsértés miatt büntetőfeljelentést tettem. Szakmai előéletem miatt nincs miért szégyenkeznem, elmondhatom, hogy valamennyi munkaadómmal, polgármesterekkel, miniszterrel és a közigazgatási hivatal vezetőjével is jó kapcsolatban voltam.

- Szocialista ellenfele, Fábry Béla alpolgármester lassan egy éve vezeti úgy a várost, hogy a közigazgatási hivatal és a bíróság is felszólította, helyezze vissza a polgármester-helyettesítési jogkörbe Bartos Sándor alpolgármestert. Mit fog tenni ez ügyben, ha megválasztják?

- Jogi végzettségű emberként a törvények betartása lesz az első számú feladatom. A közigazgatási hivatal állásfoglalása és a Pest Megyei Bíróság ítélete egyértelműen kimondja, hogy törvénytelenül működik a képviselő-testület. Forgács Imre, a hivatal vezetője már bejelentette, az összes határozatot bíróságon támadja meg. Ennek megfelelően akarok én is eljárni, az a célom, hogy visszatereljem az önkormányzat működését a törvényes keretek közé. Ha megválasztanak, soron kívüli állami számvevőszéki vizsgálatot kérek, hogy fény derüljön az önkormányzat gazdálkodási gyakorlatára, pénzügyi helyzetére.

- Az egészségház projekt a múlt év legvitatottabb döntése volt, a lakosság tiltakozása miatt helyi népszavazást is tartottak. Mit kíván lépni ezzel kapcsolatban?

- Egyértelműnek tartom, hogy mivel nem a polgármester helyettesítésére kijelölt alpolgármester írta alá, a szerződés semmisnek tekinthető. Polgármesterként mindent megteszek majd annak érdekében, hogy elálljunk tőle, mivel semmi szükség sincs új egészségházra. A helyieknek ebből aligha származik előnyük, a jelenlegi egészségházat felértékelő banknak, amely jelzáloggal terhelte meg, annál inkább. Úgy tudom, 190 millió forintra értékelték, a Fóton jellemző 150 ezer forintos négyzetméterárat alapul véve azonban egymilliárd forintot érhet az épület telekkel együtt. Akinek még haszna lehet a beruházásból, az egy helyi szocialista politikus. A település vezetőjeként nem fogom engedni az építkezés elkezdését, ráadásul az Európai Unióban érvényes szabályozás szerint főútvonal mellett nem is lehet egészségházat létesíteni.

- A Településszolgáltató Kht. megszüntetésével a szemétszállítás, az étkeztetés és a temetkezés magánkézbe adásával egyetért?

- Felháborítónak tartom a kht. megszüntetésével kapcsolatos valamennyi döntést. Ha felhatalmazást kapok a választóktól, visszaállítom a társaságot, hiszen éppen azért hozták létre, hogy az itt élők olcsóbban vehessék igénybe a közszolgáltatásokat. Nem tartom kizártnak, hogy az új szemétszállító miatt akár a kétszeresére is növekedhet a hulladékkezelési díj. Úgy tudom, a konyha bezárása is napirendre került, ami szintén a drágítást vetíti előre, arról nem beszélve, hogy a kht. bezárása miatt sok itt dolgozó fóti elveszítheti az állását. Az egész arra volt jó, hogy az önkormányzat több milliárd forintos ingatlanvagyonát a kht. helyébe lépő kft.-re bízzák, amelynek vezetője, úgy hallottam, a fóti MSZP elnökének volt az üzlettársa.

- A városfejlesztésben mire helyezné a hangsúlyt? Folytatná az új településközpont projektet?

- Csak abban az esetben, ha pályázati úton elő tudjuk teremteni a források nagy részét. Ha nem, akkor a városközpontban található csodálatos műemlék épületek felújítására fordítanék nagyobb hangsúlyt. Nincs feltétlenül szükségünk új városházára, a közelében vannak erre a célra alkalmas ingatlanok, épületek. Mindenekelőtt egy pályázati iroda felállítását tartom fontosnak, hogy ne kelljen külsős cégeket több millió forintért megbíznunk. Ami a fejlesztéseket illeti, meggyőződésem, hogy véget kell vetni a mindenáron való lakóparképítésnek, ami az egészségházon kívül az egyik óvoda és buszforduló létét is veszélyezteti. Fótiként szívügyemnek tekintem, hogy szakítsunk a rendetlenséggel, megszűnjön a város elhanyagoltsága, javuljon a közbiztonság, ne jelentsen életveszélyt átkelni a nagy forgalmú városi utakon. Ezekben az ügyekben azonnal lehet és kell is intézkedni. A választók tisztában vannak vele, hogy ehhez mindenképpen változásra van szükség Fót élén.


Pályakép
Mádly Zsolt 1964-ben született Kolozsváron,
2001 óta él Fóton feleségével és három gyermekével. Pécsett szerzett jogi diplomát, Fejér megyében települési jegyzőként dolgozott. 2000-től 2006-ig parlamenti titkár volt, 2006-tól minisztériumi tisztségviselőként jogszabály-előkészítéssel foglalkozott. Tagja a Kelet-közép-európai Választási Egyesületnek. Gyorskorcsolyázó és atlétikai
országos bajnokságokon második-harmadik
helyezéseket ért el, ma is sportol.


Eladósodva - svájci frank alapon
Fót 2,2 milliárd forint értékű kötvényt bocsátott ki, amelynek fedezete a település ingatlanvagyona. Ezt a döntést is a város törvénysértőnek tartott működése idején hozták, fogadtatták el, de ezt az üzletet már nem lehet "visszacsinálni". A város polgármesteri tisztére aspiráló Mádly Zsolt is kénytelen tudomásul venni, hogy nem bújhatnak ki a fizetés alól. Hogy mekkora kár érte Fótot, az az árfolyamveszteségből is kikövetkeztethető: az önkormányzat 144 forintos svájci frank alapon adósította el magát, jelenleg pedig 190 forintnál tart a valuta jegyzése. Megválasztása esetén Mádly vizsgálatot indít ez ügyben, hogy kiderüljön, történt-e korrupció a kötvénykibocsátás kapcsán. Fótnak négy banknál is van forint alapú hitele, ebből következően semmi sem indokolta ezt az üzletet.

(Zsidai Péter, Magyar Hírlap)