Csak a többi uniós tagot szánom, de szívből, mert nekik nincs oly kiváló válságkezelő agytrösztjük, mint nekünk, s félő, hogy miniszterelnökünknek nem lesz majd módja mindenkit megmenteni, s akkor még az is előfordulhat, hogy mi vidáman kilábalnánk a válságból, de a többiek (Németország, Anglia meg hasonlók) visszarángatnak minket. De ne szaladjunk ennyire előre, mert ha ezen szorongásunk konkrétummá válna, majd a kormány és feje találnak arra is megoldást.
Mondta is a miniszterelnök úr még a múlt héten, hogy mi, magyarok az egész unióban elsőként állunk elő egy hiteles gazdasági programmal, és akkor majd azt mondja Európa, hogy nahát, ezek a magyarok igazán derék gyerekek. Én csak sejtem, hogy eddig miket mondott rólunk Európa, a dicsérő jelzők elenyésző kisebbségben voltak a szívből fakadó megállapításaikban, ám erről csak a Fidesz tehet. Mert ennek a kormánynak és vezérének semmiből nem áll egy hiteles gazdasági program összeállítása, csak a Fidesz akadályozza őket alkotómunkájukban, vagy a meglévő programot fitymálja. Nemcsak a hitelességet tagadva meg a kabinet szellemi produktumaitól, hanem a legcsekélyebb ésszerűséget is. Mintha egy gazdasági program hitelessége azon állna vagy bukna, hogy megvalósítható-e, s nem azon, hogy az igazi szakemberek mit állítanak róla! Ugyanis ha a hitelességgel szemben oly szélsőséges követelményeket állítunk, amilyeneket a jobboldaliak szoktak, akkor a mögöttünk hagyott közel hét esztendőt totálisan hiteltelennek kell tartanunk, holott - a miniszterelnök a tanú rá - kormányok még ilyen gyorsan, hasznosan, hatékonyan és meggyőzően nem működtek, mint a közelmúlt koalíciós, s különösen az egypárti, kisebbségi grémiumok. Ebből következik, hiteles gazdasági program az, amit a miniszterelnök vagy a stábja éppen meghirdet, függetlenül attól, hogy az elképzelés kitől származik, mert bármilyen ötletnek, tervnek, programnak kizárólag Gyurcsány Ferenc és köre tud aktualitást adni.
Gondoljunk bele, milyen kivételes érzék szükségeltetett a Nabucco projekt melletti időzített kiállásra. Hiszen néhány hónapja a Nabucco nem volt több, mint egy álom, s ahogy a miniszterelnök úr oly szellemesen mondta: egy álommal nem lehet lakásokat fűteni. Később azt is megmondta, hogy nem álmokra, hanem projektekre van szükség, nyilván néhány ismerőse átállt a projekttüzelésre. Tegnap a Nabucco vezeték megépítésének legelszántabb híve volt, mert ő is szeretné megvalósítani álmait, főleg így, a fűtési szezon vége felé.
Látszólag más (az összes) területeken is nehezen feloldható ellentmondásokba keveredik, példaként adódik a világméretű válság létéről és begyűrűzéséről, vagy az adócsökkentésről alkotott véleményének folytonos változása, de ez csak a dialektika belső feszültségéből fakad. Szocialista szempontból őszinte, igaz és hiteles. Akár az őszödi beszéd.