ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Megírta a Financial Times

Egy brutális kriminél is rosszabb, ami ránk vár, olvasta ki Gyurcsány Ferenc a Financial Timesból. Értesülését rögvest feljegyezte internetes naplójában, majd a nagy tekintélyű üzleti napilappal a kezében sietett el az MSZP-frakció ülésére.
Létrehozva: 2009. január 28., 09:33
nyomtat küld

Hogy látva lássunk, értve értsük a sulykolandó üzenetet: a baj nem itt, nem a bennünket kormányzókban van, hanem valahonnan messziről érkezik ide.

Jobb helyeken ezt parasztvakításnak hívják.

Nem kétséges, hogy a Financial Times az üzleti lapok legjobbika. De ha Magyarország miniszterelnökének azért kell olvasnia ezt az újságot, hogy a világ történéseiről hiteles képet kapjon, az több mint lesújtó kritikája a teljes kormányzati apparátusnak, a milliós tanácsadói szerződésekkel kitömött kormány közeli szürkeállománynak, és mellesleg az Európai Unió - általa is használható - infrastruktúrájának. (Mennyivel olcsóbb lenne az állam egy kormányfővel és egy darab éves Financial Times-előfizetéssel...)

De mi is itt élünk, ráadásul olvasunk és írunk is, és tudjuk, hogy nem a szürkeállomány vagy az információellátottság terén tragikus a helyzetünk.

Csak a Heti Válaszban rendszeresen megnyilvánuló szakértők elegendő érvet sorakoztattak fel amellett, hogy miért tarthatatlan a költségvetés éppen aktuális változata.

Szeptemberben még a háromszázalékos gazdasági növekedés tervezését minősítettük dőreségnek (merthogy a pénzügyminiszter Veres János szerint akkor ez tűnt 2009 realitásának). Heim Péter, az Aegon Vagyonkezelő vezérigazgatója már októberben nulla körüli inflációt prognosztizált, szemben a - mára megbukott - kormányzati négy százalékkal. Novemberben - ugyancsak a költségvetés elfogadása előtt - Mellár Tamás olvasta ki a KSH adataiból, hogy az egyszázalékos GDP-csökkenés helyett 3-5 százalék valószínűsíthető. Annak belátásához meg szakértőnek sem kell lenni, hogy az illetékbevételek 2008-as bázisértéken tartása kész átverés, önbecsapás akkor, amikor mindenki az ingatlanpiac beomlására készül. És folytathatnánk a sort.

És most megint előre szólunk, hogy csak a fent leírtakból legalább 6-700 milliárdos költségvetési bevételkiesés következik, szemben a kormányzati körökben emlegetett 150-200 milliárddal.

Azt pedig csak mellékesen jegyezzük meg, hogy a válságtúlélési esélyeink nagyságrendekkel lennének jobbak, ha a kormány nem löki félre a Matolcsy-csomag keretében közreadott adócsökkentési és gazdaságélénkítési javaslatot, s nem csak az IMF-vezérigazgató látogatása nyomán áll neki az adórendszer átalakításának.

De mintha Gyurcsány számára a pillanat megnyerésén kívül más politikai cél nem létezne. December közepén a miniszterelnök teátrálisan rázogatta pénzügyminisztere kezét, miután az ellenzéket színlelő SZDSZ az MSZP-frakcióval karöltve elfogadta a költségvetést. Aztán nem telt bele három hét, s a szakértőink által megírtak beigazolódtak. A költségvetés fejreállt.

Gyurcsány Ferenc kormányzása idején - nem először - a miniszterelnök nyert, az ország pedig súlyosan veszített.

Bármit ír is a Financial Times.

(hetivalasz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések