fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
Gyurcsány most azt hazudja, hogy mindenki hazudik
2009. február 3., 07:42
Tudatos egyházellenes kultúrharcot folytat az MSZP és az SZDSZ - mondta a Magyar Hírlapnak adott interjúban Semjén Zsolt, a KDNP elnöke. Szerinte a Gyurcsány-kormány most a politikai felelősség szétterítésével próbálkozik, noha ő a felelős az ország csődbe juttatásáért. Mint mondta, létezik a parlamentben egyfajta hárompárti koalíció, amely hatalomban tartja a jelenlegi kabinetet.

- A gazdasági krízis okán nemrég rendkívüli parlamenti napot kezdeményezett a kormány. Hogyan értékeli az újabb gyurcsányi dobást?

- Teljességgel érthetetlen, miért hívta össze az ülést Gyurcsány Ferenc. Az Országházba kéretett minden közjogi méltóságot és a külföldi nagyköveteket azért, hogy kiállítsa előttük szegénységi bizonyítványát. Azt már eddig is megszokhattuk, hogy összevissza beszél, mindent mondott már és annak a szöges ellentétét is, azonban még ezek után is meglepő volt, hogy ennyire felkészületlen. Annyit sikerült mondania: majd februárra javasolni fognak valamit. Hogy mit, az még bizonytalan, de talán a kormány kormányozni fog.

- Ráadásul most már a feladatokat és a felelősséget is meg kívánja osztani a jobboldallal.

- Gyurcsány Ferenc egész eddigi politikája a totális háború doktrínájára épült, amelyet fizikai valójában a Gergényi-féle rendőrterror idején mutatott be. A kormány közben csődbe vitte az országot, szétlopták az állami vagyont, még az unokáinkat is eladósították; most pedig a felelősség szétkenésének taktikájával próbálkozik. Gyurcsány szerint mindenki, a rendszerváltozás óta regnáló összes kormány felelős a kialakult helyzetért, csak ő nem. Mivel nem tudta azt hazudni, hogy nem hazudott, most az hazudja, hogy mindenki hazudik. Csakhogy hazánkkal ellentétben szomszédainkat nem küldte padlóra a krízis, nem kerültek az IMF markába. Az sem mellékes, hogy az Orbán-kormány idején felívelőben volt az ország gazdasága, a Gyurcsány-kormány óta meg folyamatos a leépülés. Elképesztő a miniszterelnök gondolatmenete, miszerint azért nem tudja az országot kivezetni a válságból - amelybe egyébként ő taszította -, mert az ellenzék nem partner ebben. Ez a mostani kommunikációs trükk. Elfogadhatta volna a kabinet a múlt év végén a költségvetéshez benyújtott ellenzéki javaslatokat, például az adócsökkentésről szólót. Akkor most nem itt tartanánk. Nem is olyan régen azt mondta, hogy Magyarországot elkerüli a válság, háromszázalékos növekedés lesz, Orbán Viktor és én pedig a válság prófétái vagyunk. Az ellenzéknek döntenie kell: vagy Gyurcsány, vagy a magyar nép oldalán áll. Nyilvánvaló, hogy mi az utóbbit választjuk.

- Úgy tűnik, a miniszterelnök az egyházakban is ellenséget lát. Legalábbis erre utalt a Népszabadságnak adott interjúban, amelyben egy bizonyos vészcsengő megnyomásáról beszélt. Valóban ilyen nagy veszélyt képviselnek a történelmi felekezetek a társadalomra?

- Ez nem volt más, mint tipikus bolsevik reflex. Egyrészt zsigeri keresztényellenességről tett tanúbizonyságot, másrészt olyan dolgokkal vádaskodott, amelyek még csak föl sem merültek. Vegyük például a polgári házasság megszüntetésének, az egyházi anyakönyvezés kizárólagosságának bevezetését vizionáló megjegyzését egy polgári kormányzás esetére. Ez persze egy újabb hazugság, hiszen a KDNP korábban is csak azt javasolta, hogy az emberek választhassanak a két lehetőség közül, és a vallásos emberek ne legyenek egy kiüresedett tanácsi kváziszertartásra kényszerítve. Megjegyzem, ez így van a környező országoktól kezdve az Egyesült Államokon át a világ nagy részében. Ma az egyházi intézmények tudatos ellehetetlenítése folyik, az egyházi iskolákba járó diákok és tanáraik pedig súlyos diszkrimináció áldozatai. Ezt már az Alkotmánybíróság és az Állami Számvevőszék is többszörösen megállapította. Tudatos egyházellenes kultúrharcot is folytat a szocialista kormány és az SZDSZ. Hallhattuk, miként poénkodott a miniszterelnök azzal, hogy Szűz Mária levette a kezét az országról, és nem maradt nekünk más, csak ő meg a pártja. Megjegyzem, sok nem maradt abból, amire Gyurcsány úr eddig rátette a kezét. A kereszténységgel ellentétes az is, hogy a miniszterelnök azt erőlteti: a családjogból vegyék ki a férfi és a nő megkötést a házasság esetében. Ilyen alapon már a két főhöz sem kellene ragaszkodni, jöhetne a muszlim többnejűség, és hogy ennek hol lenne vége, azt az olvasó fantázi jára bízom.

- Közelednek az európai parlamenti választások. A KDNP milyen témákkal készül az elkövetkező időszakra?

- Hazánk katasztrofális demográfiai helyzetben van. Ha most nem születik több gyerek, akkor egy emberöltő múlva a nemzet léte kerül veszélybe. Mi a sikeres francia modellt javasoljuk, vagyis a családi adózás lehetőségét. Ne csak azt vegye figyelembe az állam, hogy mennyit keres valaki, hanem azt is, hogy ebből hány embert kell eltartania! Adjuk össze a család jövedelmét, és osszuk el a család tagjainak számával, ez legyen az adózás alapja! Tehát azokat kell segíteni, akik a gyerekért élnek, nem azokat, akik a gyerekből akarnak megélni. Fontos még a szabad vasárnap programja, valamint a családok csődvédelmét segítő hálózat felállítása, hátuk mögött a szociális bankkal. Az államnak elsősorban a családokat kell megvédenie, nem pedig a pénzintézeteket. Ez nem pusztán erkölcsi kötelesség, hanem gazdasági érdek is.

- Mit jósol, lesz előre hozott választás?

- Sok függ az uniós választástól, hiszen az álellenzéki SZDSZ és MDF egyelőre hatalomban tartja a Gyurcsány-kormányt. Létezik egyfajta hárompárti koalíció. Csakhogy a válságból való kilábaláshoz hitelesség, növekedésorientált gazdaságpolitika, tényleges társadalmi támogatottság és stabil parlamenti többség kell. Ezek közül egyikkel sem rendelkezik Gyurcsány Ferenc, csak a hatalmi megszállottsággal. Ennek a következményét nyögi az ország.

- Egy polgári kormányban milyen szerep jutna a KDNP-nek?

- Előbb ejtsük el a medvét, aztán tárgyalunk a szűccsel.

(Kacsoh Dániel, Magyar Hírlap)