FIDESZ.HU > Vélemények > Publicisztika |
Nyomtatás Ablak bezárása |
Eggyel kevesebb
|
|
A Zushlag-ügyben tartó nyomozás eredményeként eldőlt az első bábu. Weiszenberger László kiskunhalasi MSZP-s képviselő, a párt új generációjának tagja börtönbüntetést kapott. Balek vagyok - járhat most a fejében, hiszen éppen úgy szervezte meg saját életét, ahogy azt a főnökeitől tanulta. |
|
Létrehozva: 2009. február 6., 01:10 | Utoljára frissítve: 2009. február 6., 08:43 |
Weiszenberger kistérségi pályázati ügyekben utazott. Elintézte, hogy különböző kormányzati szervek több millió forinttal támogassanak kunfehértói vállalkozókat. Cserébe az elnyert pénzből részesedést kért, amin aztán lebukott. Nem gondolt arra, hogy a bizalmi válság az ő köreikbe is beférkőzik. Arra, hogy Magyarországon mindenki rögzít mindent. Video- és hangfelvételek készülnek titokban majdnem minden üzleti tárgyalásról és találkozóról. Így persze őt is felvették, amikor éppen a "rendszer" működéséről beszélt. Arról, hogy minisztériumi illetékeseknek kell visszacsepegtetni a pénzből.
A Bács-Kiskun Megyei Bíróságtól Weiszenberger László első fokon öt év börtönt kapott, amely ítélet azért is különösen figyelemre méltó, mert ő volt a legkisebb láncszem a gépezetben, vagy ahogy Zuschlag János fogalmazott az egyik tárgyaláson, csak az egyik Jani halasi parasztjai közül. Ilyen súlyos büntetéssel még nem sújtott le az igazságszolgáltatás politikusra, akik közül láthatóan egyre többen szemtelenednek el. Lendvai Ildikó szocialista frakcióvezető egykori kampányfőnökét korábban jogerősen három év, Veres János pénzügyminiszter haverját, a fémiparban érdekelt Kabai Károlyt jogerősen három és fél év letöltendő börtönbüntetésre ítélték. Ők már börtöntöltelékek, és remélhetőleg ugyanez a sors várja Zuschlag János ifjú gárdáját, a Fiatal Baloldal pökhendi és korrupt hivatásos forradalmárait, csakúgy, mint a teréz- és erzsébetvárosi koalíciós maffiáit is. Az eredmény: mozdulatlanok a garázsokban a közpénzből nyert Jaguarok, BMW-k és Mercedesek, üresek a pesti penthouse lakások, egyre kevesebb szocialista-szabad demokrata látogatja Zanzibárt.
Ha egy kicsit felemeljük fejünket, és szétnézünk a milliomosok garmadáját felvonultató parlamenti padsorok között, akkor még mindig csak reménykedhetünk, hogy tisztul a közélet. Hiszen a java részük még mindig azt hiszi, hogy a törvények felett áll. Ők a mesterek, akiktől a mezei párttagok azt lesik, hogyan kell felépíteni a harmadik Magyar Köztársaságot. Mindenki mindenhez ért, akármelyik minisztérium élén megállják a helyüket. Miközben munkájukat egyetlen dologra összpontosítják: mit és hogyan lehet ellopni. Ez jelenti ma Magyarország elitjét, s ha nem kormányzati pozícióban, akkor tanácsadóként, ilyen-olyan vállalkozóként kapják meg részüket, kivétel nélkül közpénzből.
A Népszabadság tegnapi híre szerint a kormány újra a korrupció elleni küzdelem élére kíván állni. Gyurcsány Ferenc miniszterelnök jelölne a legújabb "független intézmény", a Közérdekvédelmi Hivatal elnöki posztjára, akit az Országgyűlés egyszerű többséggel választana meg. Az a Gyurcsány Ferenc, akire az igazságszolgáltatás kizárólag elévülés miatt nem tudta ráhúzni a vizes lepedőt. Most akkor mondja meg valaki, milyen eredmény várható ettől a szervezettől!
A közelmúlt bírósági döntései remélhetőleg jelzésértékűek, hogy végre, közel húsz évvel a rendszerváltozás után talán megmozdult valami az igazságszolgáltatásban. S hogy a közélet különböző szintjeit elfoglaló, ám egyelőre egyre gátlástalanabb politikusok visszahőkölnek. Hiszen nem biztos, hogy a "rendszerben" felül állók védelme garanciát jelenthet arra, hogy a bűnözők megússzák a felelősségre vonást.