ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Vádol a rendőrség

Remélhetőleg hamarosan kiderül, mi történt múlt vasárnap és hétfőn Veszprémben, a román kézilabdaklasszis meggyilkolása, s két társának megsebesítése után. Bencze József országos főkapitány ugyanis vizsgálatot rendelt el. A helyzet több mint kínos. A jelek szerint a rendőrség nem tette meg idejében a szükséges lépéseket az elkövetők kézre kerítéséért.
Létrehozva: 2009. február 16., 00:39 | Utoljára frissítve: 2009. február 16., 00:49
nyomtat küld

Budapest anno: a rendőrség a pártpolitika eszköze lett

A belvárosi lokál környékén elhelyezett kamerák felvételeiből kiderült, kik azok, akik Marian Cozma közelében voltak. A brutális támadás hajnali háromkor történt, az európai elfogatóparancsot azonban csak késő este adták ki. A rendőrhatóság most a bíróságra mutogat. Azt állítja, azért tudták csak nagy késéssel útjára bocsátani az elfogatóparancsot, mert az ügyeletes bíró nem volt elérhető. A Veszprém Megyei Bíróság elnöke, Horváth György ezt cáfolja. Közlése szerint mind az ügyeletes bíró, mind pedig a bírósági vezetők telefonszámait ismeri a rendőrség. Órákon át egyikre sem érkezett megkeresés. A városi bíróság épülete ráadásul a rendőrség székházától 20 méterre található, s ott állandó a portaszolgálat.

Nemzetközi, európai elfogatóparancsot emellett csak akkor ad ki a bíróság, ha a keresett személyeket idehaza, körözés segítségével a rendőrség nem tudta őrizetbe venni. A körözés kibocsátásához nincs szükség a bíró közreműködésére. Kérdés tehát, mit tett a rendőrség a nap folyamán? A feltételezett tetteseket arcról és egyéb adataik alapján is ismerhette. A határt lezárhatta volna. Ha az osztrák hatósággal közölni tudták Raffael Sándor és Németh Győző személyi adatait, s gépkocsijának márkáját és rendszámát, mód lett volna rá, hogy a két gyanúsítottat idehaza elfogják. Most nem vetődne fel az a kérdés, vajon nem az volt-e a céljuk, hogy hozzájáruljanak a feltételezett elkövetők kimenekítéséhez. Nem akarjuk elhinni, hogy bármi realitása is volna azoknak a feltételezéseknek, amelyek immár az egész sajtóban elhangzanak, megjelennek. Amelyek szerint a rendőrséget megfélemlítették, esetleg különböző módokon befolyásolták. Emlékeznünk kell ugyanakkor arra, hogy Lamperth Mónika akkori belügyminiszter főtisztviselőinek közbenjárására az illetékes megyei főkapitányság két évig pihentette a Zuschlag-ügy nyomozását. Azt később az ügyészségnek kellett átvennie tőle.

Legutóbb pedig az derült ki, hogy Hunvald György erzsébetvárosi polgármester a nyomozó főügyészséget próbálta befolyásolni. Ezzel az indokkal tartóztatták le. Bencze József maga mondta azt 2007. november 14-én, az új veszprémi főkapitány, Bolcsik Zoltán beiktatásakor, hogy az eljárás későbbi hibáit az ügyészségen, a bíróságon korrigálni lehet, a nyomozás kezdeti melléfogásait azonban soha. Bolcsikot egyébként a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) főigazgatói posztjáról akkor helyezték át Veszprémbe, amikor az ügyészség meghosszabbította a nyomozás határidejét a Teve utcai rendőrpalotára leadott lövések ügyében. Ezt a nyomozást a NNI folytatta. Ennek a bűnügynek a körülményei sem tisztázódtak azóta sem. Az országos főkapitány tudni véli, ki volt a tettes, a felbujtó, de szerinte az ügyészség nem hagyta, hogy tisztázzák az esetet. A vádhatóság gyakorlatilag visszautasította a főkapitány közlését. Az ügy ura a nyomozás idején az ügyészség, később pedig természetesen a bíróság.

Most a megyei bíróság elnöke állítja azt, hogy a veszprémi ügyben Bencze József kifogásolható tartalmú nyilatkozatot tett. Magyarán valótlanságot állított. Kérdés: ki titkolja el az információkat azok elől, akiknek az adójából az állam fenntartja a bűnüldözést és az igazságszolgáltatást? Hogyan lehet az, hogy a rendőrség hol az ügyészséget, hol pedig a bíróságot hibáztatja? Ez természetesen úgy lehetséges, hogy a főkapitány csupán ismételgeti a miniszterelnök szónoklatait. Így akarja elterelni a figyelmet arról, hogy a közbiztonság végzetesen megroppant, a rendőrség a pártpolitika eszköze lett.

(Kulcsár Anna, Magyar Nemzet)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések