fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
Újjáéled a hatvani térség közélete
2009. március 4., 13:12
Útjára indult a Megyehatár című Hatvanban és környékén megjelenő ingyenes havilap, amely a jövőben Heves 4. számú egyéni választókerületének valamennyi családjához eljut. A lapot a Polgári Hatvanért Alapítvány adja ki, amelyet Szabó Zsolt, a Fidesz hatvani választókerületi elnöke, a város képviselőtestületének tagja alapított. A városatya az alapítvány céljairól és a lap jövőjéről beszélt.

- Óriási dolog, ha valaki a gazdasági világválság és annak hatásait felerősítő magyarországi pénzügyi válság közepette alapítványt hív életre és lap kiadásába vág bele. Mi késztette erre a bátor lépésre?

- Az ok egyszerű: Hatvanban és a környék településeinek közéletében az összefogás csírája sem tapasztalható. Az emberek legtöbbször nem az összetartozást erősítik egymásban, hanem a széthúzást, amely persze sok esetben anyagi gondokra vezethető vissza. Teljesen mindegy, hogy egy nagy szervezetről beszélünk, mint az FC Hatvan vagy egy ping-pong egyesületet veszünk alapul, a problémák ugyanúgy megvannak.A mi szándékunk az, hogy vállalkozói segítségre és pályázati pénzekre támaszkodva a Polgári Hatvanért Alapítványon keresztül elősegítsük Hatvan és környéke közéletének fejlődését. Mostanáig olyan aránytalanságok voltak a városban, hogy míg a Hatvan Tv 6 millió forint támogatást kapott az önkormányzattól, addig a Hatvani Közalapítvány egész éves költségvetése 5 millió forint. Ezen az igazságtalan helyzeten, a megcímkézett pénzek gyakorlatán szeretnénk változtatni. Emellett úgy láttuk, hogy Hatvanban és környékén nincs egy olyan lap, amely a helyi közéletet teljességgel bemutatná. Sokan nem tudják, hogy mi történik körülöttük, pedig az embereknek szüksége van a korrekt és hiteles tájékoztatásra.

- Ki irányítja a Polgári Hatvanért Alapítványt?

- Az alapítványt ugyan magam alapítottam, de a szervezet vezetésében nem veszek részt, nincsen rá közvetlen befolyásom. Olyan emberek irányítják az alapítványt, mint
Balla Attila, Kovács János, akik függetlenek, akiket Hatvanban és környékén ismernek, és akik megfelelően tudnak sáfárkodni a szervezet vagyonával. Az alapítvány első számú feladata a Megyehatár című havilap kiadása, de emellett egyesületeket is támogatni fog, valamint különböző kiadványok, anyagok megjelenését is segíti majd. Szeretnénk, ha a közélet új erőre kapna, mert ami eddig Hatvant és környékét jellemezte, az tragikus és számunkra elfogadhatatlan.

- Bevett gyakorlat, hogy egy önkormányzat egy település saját lapjában önmagát fényezi, és szinte kizárólag a képviselőtestület munkáját mutatja be. A Megyehatárra is ez lesz a jellemző?

- Éppen ellenkezőleg, az alapítványunk ebben is újat hozhat. Arra törekszünk, hogy szoros kapcsolatot alakítsunk ki a Hatvanban és környékén működő egyesületekkel, cégekkel és a történelmi egyházakkal. Szeretnénk, ha azok, akik a közéletet formálják, az összetartozást erősítik, mindig megjelennének lapunkban. A legfontosabb mégis az, hogy az emberek, a környék lakossága folyamatosan figyelemmel kísérje, és segítse munkánkat, és ha szükségét érzik, akkor olvasói levél formájában is eljuttathatják hozzánk gondolataikat.

- Kiknek készült a lap és mi a Megyehatár alapvető filozófiája?

- A lap mindenki számára ingyenesen elérhető lesz, Heves 4. számú egyéni választókerületének valamennyi családjához eljut majd. A Megyehatár szerkesztősége mindenki számára kiegyensúlyozott, tárgyilagos és hiteles tájékoztatást kíván nyújtani. Arra törekszünk, hogy az emberek a különböző egyesületek, egyházak és alapítványok működéséről folyamatos tájékoztatást kapjanak, de a választókerület településeinek önkormányzati munkáját is az olvasók elé kívánjuk tárni. Óriási gondnak tartottuk eddig, hogy a helyi és megyei sajtó nem mindig adott hiteles képet az ellenzék, a polgári oldal szándékairól, sokszor azt emelték ki egy-egy sajtótájékoztató vagy közlemény anyagából, ami a legkevésbé volt fontos. A Megyehatár ezt is ellensúlyozni fogja, kiegyensúlyozottabbá válik a tájékoztatás. Azt reméljük, hogy mindenki a magáénak érzi majd a lapot és választókerület valamennyi lakosa megtalálja benne a neki fontos témákat.

- A megyehatár most tizenkét oldalon jelent meg, mit lehet tudni a lap jövőbeni terveiről?

- Azt szeretnénk, ha folyamatosan tudnánk fejlődni, és az idő előrehaladtával fel tudnánk menni tizenhat, majd később húsz oldalra. Nyitottak vagyunk a változásra, ha olyan ötletekkel, javaslatokkal keresnek meg minket, ami álláspontunk szerint a közösség érdekeit szolgálja, akkor azokat beépítjük. Tervezzük egy rejtvényoldal elindítását, de apróhirdetéseknek és céges hirdetéseknek is teret adunk, ha lesz rá igény. Az érdeklődésnek megfelelően alakítjuk a lapot, rugalmasan kezeljük ezt a kérdést. Egy biztos, a Megyehatárt mindenképpen ingyenes lapnak őrizzük meg, ahhoz azonban, hogy fejlődni tudjunk, szükség van támogatók és hirdetők segítségére. A távoli jövőt még nem látjuk, de a cél az, hogy a Megyehatár megmaradjon függetlennek, sohasem lesz az önkormányzat lapja.

A Megyehatár első száma letölthető a kapcsolódó anyagoknál.

(Budai Tamás, Megyehatár)
Kapcsolódó anyagok:
doku: Megyehatár