FIDESZ.HU > Vélemények > Publicisztika Nyomtatás
Ablak bezárása
Családban marad
Valahol érthető, tulajdonképpen még szimpatikus is, ha egy család a nehéz időkben összefog, s közös vállalkozásba kezd. Mondjuk nyit egy szatócsboltot, ahol bármit lehet adni-venni.
Létrehozva: 2009. március 7., 10:47

Hiszen van egy férj, aki bárkire rásóz bármit, bármikor átver bárkit. Ilyennek született, és főleg szereti az ilyesmit. Van egy feleség is, aki szinte mindenkit - férje segédeitől a beszállítókig - ismer a szakmában, ebben nőtt fel. Mert hát ott az anyós, akinek azóta halott apja teremtette meg a kapcsolati tőkét, ő meg pénzre váltotta és váltja a vejével. Ráadásként ott a férj anyja is, aki bármikor szívesen elbeszélget a vevőkkel, elmondja: lehet, hogy simlisnek néz ki a gyerek, de azért mégiscsak rendes ember volt, kiskorában mindig szófogadóan megitta a kakaót, és megette a spenótot. Meg aztán sajnálni is kell kicsit, nem volt neki apaképe. A boltból egyébként a mama nem profitál, szinte zavarja, amikor a drága fiú vagy a kedves menye rátukmál egy ajándék szalámiszettet, netán elviszi a barátnőihez römizni.

Szép, idilli történet.

Lenne.

Lenne, ha férjet nem Gyurcsány Ferencnek, a feleséget nem Dobrev Klárának, az anyóst meg nem az elmúlt rezsimben mindenható Apró Antal befolyását öröklő lányának, Apró Piroskának hívnák. Lenne, ugyanis a Magyar Köztársaság nem szatócsbolt, nem magánvállalkozás.

Még ha a jelek szerint azzá is akarják tenni.

Magyarország miniszterelnökét húsz éve választják, és nem kinevezik. Gyurcsány Ferenc hazug, de törvényes módon lett kormányfő. Dobrev Klára és Apró Piroska személyéről azonban soha és semmikor nem szavaztak Magyarországon. Nem tudunk arról sem, hogy a két hölgy szerepelne bármilyen nyilvános tárgyalásra, képviseletre, netán lobbizásra feljogosító listán.

Dobrev Klára a héten New Yorkban járt, egy, egyelőre a kelet-európai országok közül kizárólag nálunk létező nőszervezet képviselőjeként. Hivatalosan civilként, de Magyarország képviselőjeként tárgyalt amerikai politikai és gazdasági nagyasszonyokkal. Minden bizonnyal kizárólag a női esélyegyenlőségről volt szó. Ilyesmi lehet az is, hogy nő is lehet elnökjelölt, külügyminiszter, netán miniszterelnök. S hát a nők is privatizálhatnak, eladhatnak, nem a macsók előjoga az ilyesmi.

Nincs jelentős külföldi út, amelyen Dobrev Klára ne jelenne meg a férje mellett. Jó lenne hinni, hogy mindez nem több a first lady szerepénél, csak kíséri a magyar külpolitikát személyes vállalkozássá és utazási irodává degradáló miniszterelnököt.

Csak kíséri, s nem Gyurcsány Ferenc tart vele?

Dobrev Klára az elmúlt hetekben - ahogy a PR-ban mondják - elkezdte felépíteni magát. Nem mint jó feleség és anya, hanem mint politikus, aki jó feleség és anya. Klára asszony már tavaly együtt járt párjával Kóka Jánosnál a koalícióról "beszélgetni", az idén pedig szocialista szervezeteknél roadshow-zik. Hivatalosan természetesen csak nőpolitikáról van szó. Háttéremberből kezd az előtérbe lépni. Mindez kísértetiesen emlékeztet arra, amikor férje kezdte gazdasági és informális hatalmát politikaira váltani.

Clintoni példa? A férj után a feleség a csúcson? Politikai klán épül Magyarországon, ha már gazdasági van? Kezdjünk ismerkedni a Gyurcsány-Dobrev házaspár gyermekeivel is?

Igyekezzünk elhinni, hogy mindössze egy újabb PR-fogásról van szó. Dobrev eltereli a figyelmet Gyurcsányról, egy nőt meg mégsem illik támadni. Családtagokat politikai csatározásokba keverni sem szép. A celebfigyelő polgár a megható történeteket szereti, a bérgyilkosnak is van felesége, a tolvajnak is anyja. A pápai Katus mama lakótelepi gázszámlája a kormányfőt is emberesíti. És lehet, hogy egyszer Katus képviseli majd az országot a Gazprommal való tárgyalásokon, elvégre ő lesi a gázórát.