ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Az MDF last minute politikát folytat

A parlament elé sem fog kerülni az MDF konstruktív bizalmatlansági indítványra vonatkozó javaslata, mivel más frakciók képviselői nem fogják támogatni azt - véli Török Gábor politikai elemző, aki szerint a párt mindent vagy semmit alapon politizál, eközben hibát hibára halmoz.
Létrehozva: 2009. március 10., 00:27 | Utoljára frissítve: 2009. március 10., 00:29
nyomtat küld

Ismét napirenden van az MDF parlamenti frakciójának megszűnése, Csáky András ugyanis jövő hét hétfőn kilép a képviselőcsoportból, amelyet így kevesebb mint 10 ember alkot majd, ami után csak akkor működhetne tovább frakcióként, ha egy független képviselő belépne.

A hétfői parlamenti ülésen ugyanakkor Dávid Ibolya pártelnök azt jelentette be, hogy az MDF konstruktív bizalmatlansági indítványt kezdeményez, és Bokros Lajost javasolják miniszterelnöknek.

Török Gábor politikai elemző a lépéseket úgy értékeli: a párt mindent vagy semmit alapon politizál, egyre kockázatosabb lépéseket tesz, amelyek azonban inkább veszteséget hoznak, mint nyereséget. Úgy fogalmazott: a párt last minute politikát folytat.

Mint mondta, ennek tipikus példája Bokros Lajos személyének középpontba állítása. Hozzátette: az egykori szocialista pénzügyminiszter miniszterelnökké választását más pártok nem fogják támogatni, a kérdés még a parlament elé sem fog jutni, mivel 78 képviselő támogatása szükséges hozzá.

Az elemző furcsának tartja, hogy akit 48-44 arányban EP-listavezetőnek választ a párt, abból hogyan lesz egy nappal később úgymond miniszterelnök-jelölt.

Szavai szerint ez csak sikeresnek látszó, jó ötletnek tűnő taktikai lépés, amely egyáltalán nem hoz eredményt a tömörülésnek, mivel az kényszerpályán mozog, amelyre leginkább saját maga állította magát az MDF.

Csáky András kilépése kapcsán Török Gábor azt mondta: mindössze két független képviselő valamelyike "mentheti meg" a frakciót, hiszen más képviselőcsoportból senki sem ülhet át, mivel egy kilépéskor fél éven át kell független képviselőként dolgozni a parlamentben. A két jelölt Gyenesei István, aki önkormányzati miniszter is egyben, valamint Tóth András, aki 2007 októberében hagyta el a Fidesz frakcióját.

Az elemző úgy látja: mindez Lengyel Zoltán beléptetéséhez hasonló, meglehetősen furcsa politikai kompromisszum lenne, ami olyan elvtelen megoldás lenne, ami a pártnak többet árt, mint használ.

(inforadio.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések