fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
A kormánynak nincs programja
2009. március 18., 01:10
A jelenlegi helyzet legnagyobb problémája, hogy a kormánynak nincs komolyan vehető programja. Hozzátette: március 15-én az elmúlt húsz évet megcsúfoló események zajlottak Budapesten, amelynek következményei lesznek.

A Fidesz elnöke az Echo TV Napi aktuális extra című műsorában úgy fogalmazott, a magyar élet legnagyobb problémája, hogy van egy kormányunk, de annak nincs komolyan vehető programja. A jelenlegi kormányzat olyan politikát folytat, amely szerint az ellenzék formálisan ugyan létezik, de egyetlen kezdeményezését sem veszik komolyan, majd másnap megvádolják, hogy nincsenek javaslatai. Megemlítette, hogy az ún. három csapás törvényt napirendre sem voltak hajlandóak venni.

Orbán Viktor kijelentette, pártjának van programja. Többek között vállalják, hogy adókat fognak csökkenteni, illetve rendőröket fognak munkába állítani. Hozzátette, hasonló irányokat érdemes bemutatni az embereknek. Megjegyezte mindemellett, ha a nemzeti oldal azt hiszi, hogy megnyerte a választást téved. Csak akkor győzhet, ha mindenki, aki változást akar elmegy választani. Ha nem lesz polgári egység és megoszlanak a szavazatok, akkor elmaradhat a kormányváltás.

Rávilágított, ismert trükk a politikában, hogy egy kudarcot vallott vezetés ellenzéket kezd játszani, a hatalomban töltött évek elszámolása helyett. A Fidesz kormányra kerülése esetén, különösen a látványos és nagy bűncselekményeket ki fogja vizsgálni, és "mindenki láthatja, hogy a felelőtlenség korszaka véget ért, a politikába is beköszöntött a felelősség" - mondta.

A Fidesz elnöke elmondta, miután az elmúlt választásokon a kellő szavazatot megszerezte a szocialista párt, meg van a joga, hogy eldöntse kit, milyen pozícióba helyez. Emellett az ellenzéknek is adottak a lehetőségei, hiszen többségben van az országgyűlésben, csak nem egységes. Ez utóbbi oka, hogy az SZDSZ nem akarja a parlamentet feloszlatni. Hangsúlyozta továbbá, hazánkban olyan mély válság van, amelyet csak hatalmi megállapodásokkal nem lehet megoldani. A következő kormány csak úgy tudja kezelni a krízist, ha a közbizalom mögötte áll. A konstruktív bizalmatlansági indítvánnyal kapcsolatban, amely során Bokros Lajost jelölték meg, mint lehetséges miniszterelnököt, Orbán Viktor úgy fogalmazott: "Bohóc mutatványokhoz nem asszisztálunk".

Az interjúban kifejtette a március 15-i beszédében használt szocialista restauráció jelentését is. Nem arról van szó, hogy a kormány a szocialista társadalmi rendet akarja restaurálni, hanem a "szocialista hatalomgyakorlás diktatórikus rendjét" szeretnék. A reformok, a szakmaiság jegyében központi diktátumokat terjesztenek elő, holott demokráciában élünk. Ide tartozik az is, hogy a kormányzat hiteleket vesz fel, amelyeket saját hatalmának fenntartására használ fel. Minden diktatórikus hatalomgyakorlásra irányuló restaurációs kísérlet vége, hogy az embereket meg kell félemlíteni. Ez történik ma - hívta fel a figyelmet. Hozzáfűzte: ma az országban már nincs megosztottság, mert az emberek elsöprő többsége, pártállásra való tekintet nélkül úgy véli, változásra van szükség.

A rendőrség helyzetének tárgyalása során aláhúzta, hogy annak teljesítménye ugrásszerűen javulni fog egy olyan belügyminiszter kinevezésével, akit a rendőrök elfogadnak, tisztelnek és végrehajtják az utasításait.

Március 15-én az elmúlt húsz évet megcsúfoló események zajlottak Budapesten - jelentette ki a Fidesz elnöke hozzátéve, sosem gondolta volna, hogy a kormányt bíráló szavakért bárkit elő lehet állítani vagy vele szemben eljárást kezdeményezni. Úgy látja, a nemzeti ünnepen egyértelmű törvénysértő intézkedéseket hajtottak végre, amelynek következményei lesznek.

(orbanviktor.hu)