ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Bábkormány

Az Magyar Szocialista Párt tehát kereste a messiást, de csak három királyt talált, mert az ő messiását változatlanul úgy hívják, Gyurcsány Ferenc.
Létrehozva: 2009. március 25., 08:46
nyomtat küld

Komolyan gondolta azt bárki is, hogy a szocialisták két héten belül megbuktatják a miniszterelnököt, majd újat választanak az ország érdekében? Ráadásul nemzeti összefogást sürgetve! Ez a színház csak arról szól, hogy hatalomban maradjon az MSZP. A háttérből pedig Gyurcsány Ferenc - mint a szocialisták elnöke - irányítja az új miniszterelnököt, az új kormányt és az országot.

Komédia és tragédia ez, hiszen az MSZP és a miniszterelnök megbukott, de a hatalomra igényt tartanak.

Hét év szocialista-szabaddemokrata kormányzás egyenlő hét év felelőtlen és elhibázott gazdaságpolitikával. A baloldalnak két kormányzati ciklusa volt arra, hogy választ adjon alapvető kérdésekre. Többek között arra, merre tartson a nemzet, a társadalom és a gazdaság. Ehelyett a kormány makrogazdasági összefüggések és a konvergenciaprogram bűvöletében élt. Utóbbiak persze elsülhettek volna jól is, de Magyarországon minden a visszájára fordult. A kabinet nem pusztán a költségvetést nem tudta kordában tartani, eladósodtak a háztartások, a magyarországi vállalatok is. Minden alrendszer, minden gazdasági ágazat egymást húzza - lefelé. Hogy nem következett be az államcsőd, az pusztán az IMF-hitelnek köszönhető. Technikai értelemben persze már fizetésképtelenek vagyunk, hiszen a magyar államot hónapok óta igazából senki sem finanszírozza - csak a Nemzetközi Valutaalap. Hét év a nagypolitikában hosszú idő: a második világháború például hat évig tartott. Nálunk hét év alatt nem születtek meg a reformok, sőt úgy tűnik, vezetőink olyan országot "álmodtak" meg, ahol csak költséghely az egészségügy, az oktatás vagy éppen a nyugdíj. A Magyar Szocialista Párt, amely baloldali értékrendet vall magáénak, és elméletileg a kisemberek pártja, mára egy, a nemzetközi pénz- és tőkepiacok által menedzselt zártkörű részvénytársasággá vált. Az idei költségvetés már a valutaalap kottájából íródott, s még így is tarthatatlan. Utóbbi hátterében pedig a brutális gazdasági visszaesés áll, amely újból kormányzati megszorításra ösztönzi az "új" kormányt, az "új" miniszterelnököt. Hét év alatt számtalanszor kiderült, hogy a Magyar Szocialista Párt nem képes a kormányzásra - és ezt most végre maga is beismerte. Európai forgatókönyv szerint ilyenkor a miniszterelnök lemond - ahogy tette ezt tegnap a cseheknél Mirek Topolánek -, és lehetőséget ad a választópolgároknak, hogy válasszanak. Nálunk azonban a miniszterelnök úgy megy, hogy marad. A nyilvánosság előtt pedig pártok felett álló kormányfőjelöltekről folyik az egyeztetés. Itt van a bibi. Surányi György, Vértes András, de még Glatz Ferenc sem a semleges zónából jön. A szabad demokraták szellemi egyletéhez tartozó Surányi jegybankelnök volt 1990 és 1991 közt, majd később még egyszer, 1995 és 2001 között. Aki elfelejtette volna, Surányi aláírta a Demokratikus Chartát, amelyet azok hoztak létre - főleg az MSZP és az SZDSZ szimpatizánsi köréből -, akik az Antall-kormányt a demokratikus jogok csorbításával vádolták. Vértes András, a GKI Gazdaságkutató Zrt. elnöke, Gyurcsány Ferenc "házi elemzőjeként" 2008 szeptember közepén még arról értekezett, hogy a magyar gazdasági növekedés átlaga három százalék felett lesz, holott a kormányon kívül már mindenki recessziót jósolt. A pénzügyi szakember jelentős ügynökmúlttal bír: évek óta Amway-termékekkel "házal". Sikeres benne: tevékenységét smaragdfokozattal díjazták.

Glatz Ferenc 1989-től 1990-ig a Németh-kormány művelődési minisztere volt. 1996-ban az MTA elnökévé választották, Kosáry Domokos utódjaként. 1999-ben megerősítették pozíciójában, 2002-ig volt az Akadémia elnöke. Így állunk most, nyakunkon a gazdasági recesszióval, a társadalmi krízissel. És nem tudjuk, hol a gödör alja, hiszen, mint ahogy a magyar történelem sajnálatosan igazolta, mindig van lejjebb.
Glatz, Vértes vagy Surányi?

Dehogy is, Gyurcsány és a bábkormány!
A Magyar Köztársaság ismét vesztésre áll.

(Magyar Hírlap)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések