Az egyetem mindhárom oktatási helyszínén túljelentkezés volt, a fotó-, filmművészet és média szak, a társadalmi kommunikáció és közkapcsolatok szak, a számítástechnika, a könyvelés és gazdálkodási informatika, valamint az élelmiszeripari mérnök szakok bizonyultak a legnépszerűbbeknek.
Tonk Sándor elmondta: figyelemre méltó, hogy a bölcsészet és a humán tudományok iránt nagyobb a romániai magyar fiatalok érdeklődése, így a műszaki pályát kevesebben választják. Hangsúlyozta, csalódást okozott, hogy a marosvásárhelyi kertészet szakra viszonylag kevesen jelentkeztek.
A Sapientia egyetemnek jelenleg közel kétezer hallgatója van, a Nagyváradon működő Partiumi Keresztény Egyetemet beleszámítva a hallgatók létszáma megközelíti a 3 ezret. Mindkét egyetem működéséhez a magyar költségvetés biztosítja a szükséges összeget, jelenleg évi 2 milliárd forintot.
Az egyetem jövőjét illetően a rektor úgy nyilatkozott: tervezik ugyan új szakok indítását, de az egyetem fejlesztésének konkrét terveiről még korai beszélni.
Ugyanakkor közölte, hogy jövőre egy elitképző kollégium létrehozását tervezik Kolozsváron. Az elképzelések szerint a budapesti Eötvös-kollégium mintájára létrehozandó kolozsvári oktatási intézmény egy, az Erdélyi Református Egyházkerület által visszakapott épületben működik majd.
Az egyházkerület alapítványi pályázatokból kívánja előteremteni a kollégium működtetési költségeit fedező pénzösszeget. Ebben a kollégiumban a tervek szerint azok a tehetséges diákok tanulnak majd, akik különböző szaktudományok mellett kiegészítő tanulmányokat - idegen nyelvet, magyar ismeretet - is el szeretnének sajátítani.
MTI - fidesz.hu