ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Megint mutassunk erőt!

A Civil Összefogás Fórum április 5-én, virágvasárnap csodálatos délutánt rendezett a Hősök terén. Legalább 200-250 ezer ember jelent meg, s követelte az előre hozott választásokat, vagyis azt, hogy a nép dönthessen az ország sorsáról.
Létrehozva: 2009. április 10., 07:29 | Utoljára frissítve: 2009. április 10., 07:34
nyomtat küld

A civil társadalom több mint ötszáz szervezete képviseltette magát, s követelte április 5–én a Hősök terén az előre hozott választásokat (Fotó: MH)

Egy rendőr meg is jegyezte: e napon sokkal többen voltak a téren, mint húsz évvel ezelőtt, Nagy Imre újratemetésén.

Mit jelent mindez?
Azt, hogy valami immáron húsz éve várja a megszületését, hogy valami húsz éven keresztül kimaradt a rendszerváltásnak nevezett folyamatból. Ez pedig nem más, mint a civil társadalom részvétele a demokráciában, az állampolgárok akaratának és szándékainak érvényesülése a közéletben és a politikában. Ami 1989-ben létrejött, az csupán elitdemokrácia. Országunkban a szűk pártelitek megállapodásai (lásd például az Antall-Tölgyessy-paktumot) hozták létre a demokratikus intézményrendszert és működésmódot, az az óta eltelt húsz év alatt nem változott semmi: ugyanazok a szereplők irányítják Magyarországot. Márpedig a demokráciában elviselhetetlenül egészségtelen és éppen a demokrácia esélyegyenlőséget jelentő természetének mond ellent, hogy ennyire változatlan az országot irányító pártvezetők és politikusok névsora.

Valaha a hetvenes évek Szovjetunióját, az örökkévalóságnak tűnő Brezsnyev-korszakot neveztük el a pangás időszakának. Akkor minden és mindenki változatlan volt abban az országban, és ugyanez volt a helyzet itthon is. Emlékezzünk csak a Kádár-Losonczi-Lázár hármas május 1-jén megjelenő óriás fotóira az utcákon. Az embernek az volt az érzése, hogy ebben az országban már soha semmi sem fog megváltozni, mindig a szocialisták uralkodnak majd.

S mi volt az érzésünk most április 5-ig? Ugyanaz, mint harminc-negyven évvel ezelőtt. A szocialisták immáron hetedik éve uralkodnak, a személyek jóformán ugyanazok, mint a pártállam utolsó éveiben. A különbség "csak" az, hogy már pangás sincs, csak zuhanás lefelé, a szakadékba.
És ekkor jött 2009 virágvasárnapja...

Úgy érzem, áttörés történt, felébredt a civil társadalom, s ezzel megkezdődött a rendszerváltás második szakasza. Egy olyan szakasz, amelyben az állampolgárok szervezetei és közösségei már nem hagyják, nem engedik, hogy sorsukról a fejük felett döntsön egy igencsak szűk, magatartásában és moráljában a banánköztársaságok vezető köreire hasonlító politikai elit. S bár az átalakulás lassú lesz és nehézkes, s még óriási ellenfelek állnak utunkban, de a változás április 5-ével megkezdődött.

A legfontosabb, hogy a Civil Összefogás Fórum folytatja tevékenységét. Vannak rövid- és hosszú távú céljaink, ám most nincs itt az ideje, hogy a hosszú távú elképzeléseinkről beszéljünk, mert előttünk áll a legsürgetőbb feladat: a konstruktív bizalmatlansági indítvány sikerének megakadályozása, a parlament önfeloszlatásának elérése és az előre hozott választások kivívása. Éppen ezért most április 14-ére figyelünk, erre a napra koncentráljuk az erőnket. Ezért szeretném megismételni a virágvasárnapi hívó szót: a Civil Összefogás Fórum mindenkit vár április 14-én a Parlament elé!

Mindenkit, akinek fontos az ország sorsa, és aki szeretné, hogy véget érjen az a mutyizó kamarillapolitika, amit a szocialista és szabad demokrata kvázikoalíció folytat hosszú évek óta. A parlamenti vita a konstruktív bizalmatlansági indítványról 13 órakor kezdődik, és körülbelül 16.30 és 17.00 óra között szavaznak róla a képviselők. Ezért már délre várunk mindenkit, hogy jelenlétünkkel jelezzük az érkező szocialista és szabad demokrata képviselőknek: itt vagyunk, és követeljük a nép többségi akaratának megfelelő döntést.

Már tudjuk, hogy a rendőrség aznapra óriási kordont von a Parlament épülete köré, olyan erőset és áthatolhatatlant, amire talán eddig nem is volt példa. Az Alkotmány utcában engedélyezett a tüntetés, annak Kossuth téri végében kell gyülekezni, a dobogót is itt állítjuk fel majd. Mutassunk ismét erőt, ahogy tettük ezt április 5-én!

Végezetül még annyit: ha nem érjük el célunkat április 14-én, akkor sem hagyjuk abba. Folytatjuk. Számíthat ránk minden országát féltő magyar állampolgár.

(Fricz Tamás, Magyar Hírlap)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések