fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
Érdekcsoportok kormánya
2009. április 17., 00:03
Ez ugyanaz az MSZP-SZDSZ kormány, mint ami 2002 óta országol, pontosan ugyanaz az MSZP-SZDSZ kormány, sőt megfogalmazhatom úgy is, hogy pontosan ugyannak a titkosszolgálati és ugyanannak a pénzügyi érdekcsoportnak a kormánya.

semjenzsolt.hu: - Miért távozott Gyurcsány Ferenc kormányfő és milyen örökséget hagy utódja, utódjai számára?

Semjén Zsolt: - A Gyurcsány kormány államcsőd és ország csőd közeli állapotba sodorta az országot. Az államcsőd azt jelenti, hogy az ország nem tudja fizetni az adósságát, az ország csőd pedig azt, hogy összeomlik a gazdaság, egymás után bedőlnek az önkormányzatok, és a végén ott van a szociális robbanás. A Gyurcsány kormány története kudarcok története: ezekbe a kudarcokba bukott bele Gyurcsány Ferenc. Az MSZP azonban nem akarja kiengedni markából a hatalmat, részint azért, mert van még mit eltüntetni az állami és nemzeti tulajdonból, részint pedig azért, mert ők sem számítottak ilyen gyors összeomlására. A Gyurcsány kormánynak - pestiesen szólva - vannak még dolgok amiket el kell sikálni, ezért viselkedtek pártjanicsárokként nem pedig honatyaként az MSZP-s és SZDSZ-es képviselők. A szégyenletes trükk az volt, hogy a konstruktív bizalmatlansági indítványt az eredeti céljával ellentétesen, egyfajta destruktív bizalmatlansági indítvánnyá torzították, aminek a lényege az volt, hogy kijátsszák és kikerüljék a köztársasági elnököt, kijátsszák és kikerüljék az embereket. Ezért ez a lépés erkölcsi értelemben illegitim, következésképpen az illegitim eszközökkel megválasztott Bajnai Gordon miniszterelnöksége is illegitim. Nem pusztán azért mert soha senki, semmire nem választotta meg, hanem azért, mert az országot a válságból csak egy erős parlament, mögötte pedig erős társadalmi támogatottság képes kivezetni. Ezt pedig csakis kizárólag egyetlen módon lehet elérni: új választásokkal.

- Bajnai Gordon MSZP kongresszusi beszédében még olyan szakértői kormányról beszélt, amely a pártoktól és a szocialista párttól is egyfajta távolságot tart. Miniszterelnök-jelölti felszólalásában szintén leendő kormánya szakértői státuszát hangsúlyozta, noha kiderült az MSZP prominensekkel teletűzdelt kormánytagok névsora. Kommunikációs fogás, porhintés volt a szakértői kabinet, vagy a szocialista párt visszavágott azért a nyilatkozatért, amelyet a Bajnai Gordon velük aláíratott? Ez egy kisebbségi szocialista kormány, vagy - figyelemmel szavazás eredményére - egy MSZP-SZDSZ koalíciós kabinet?

- Szerintem ez annak a következménye volt, hogy más egy kávéházi asztalnál, politológusok agyából kipattanó koncepció, és más dolog egy pártnak a nyers érdekekre épülő realitása. Politológiailag nyilván az lett volna a racionális a szocialista párt részéről, ha állít egy független, "kvázi" szakértőt, akinek nincs pártkötődése, legalábbis látható pártkötődése nincs, akit körülraknak egy szűk, olyan kabinettel, ahol a miniszterek szintén nem pártemberek. Akkor el lehetett volna játszani azt, hogy ezek a szakértők, akik szakmai kényszerből kifolyólag ilyen és olyan kemény lépésekre kényszerülnek, velük szemben egyfajta szociális ellenzékbe vonul maga a szocialista párt. Tehát, mintegy a saját kormányának az ellenzékeként. Ez egy politológiai racionalitás lehetett volna, de nyilvánvalóvá vált, hogy a koncot a szocialista párt nem fogja kiengedni a foga közül. Következésképpen, miután még van mit eltüntetni az állami és a nemzeti tulajdonból - például az ország vízkészletét, és miután nyilván számos dolognak a nyomát kell még eltüntetniük, ezért pártkatonákból álló kormány jött létre, ami politológiailag irracionális, de a zsákmányszerzés szempontjából racionális, az ország számára pedig katasztrófa.
Bajnai Gordon esetében nevetséges szakértelemről beszélni, ezért is mondtam azt a parlamentben, hogy Bajnai Gordon alkalmatlan, és méltatlan. Alkalmatlan azért, mert a mostani csőd az ő nevéhez is kötődik, ő is az egyik fő felelőse annak, hogy ide jutott az ország. Ráadásul a mindent elborító korrupció tekintetében sem mondható érintetlennek. Méltatlan pedig azért, mert saját frakciótársa tanúsága szerint emberi életek száradnak a lelkén, kirabolt, és nyomorba döntött családok százai. Ezek után kénytelen voltam azt mondani a Parlamentben, hogy Bajnai Gordon miniszterelnökké választása egész egyszerűen provokáció az erkölcsi renddel szemben.
Ez ugyanaz az MSZP-SZDSZ kormány, mint ami 2002 óta országol, pontosan ugyanaz az MSZP-SZDSZ kormány, sőt megfogalmazhatom úgy is, hogy pontosan ugyannak a titkosszolgálati és ugyanannak a pénzügyi érdekcsoportnak a kormánya.

- Miként értékeli azt, hogy a parlament előtt tüntetők Önhöz fordultak, hogy Ön olvassa fel a Házban a petíciójukat?

- Büszke vagyok rá, és számomra nagyon megtisztelő volt, hogy a szervezők engem kértek fel arra, hogy több mint ötszáz civil szervezetnek, és a mögöttük álló népnek a politikai akaratát képviselhessem a magyar országgyűlésben. Azt gondolom, hogy a népképviseletnek éppen az a lényege, hogy a nép jogos akaratát kell képviselni, és a nép szavának kell hangot adni az országgyűlésben. Megjegyzem egyébként, hogy ez a népakarat minden szociológiai kutatás szerint megfelel a magyar nép többségi politikai akaratának, és egyébként alapvetően egybeesik a Kereszténydemokrata Néppárt, és az én személyes álláspontommal, felfogásommal is. Fontos volt, hogy a civil szervezeteknek a nyilatkozata kiemelt figyelemtől kisérve, vezérszónoklat keretében hangozhasson el. Gondolom az is belejátszott a szervezők felkérésébe, hogy Szili Katalin házelnökként nem fogja tudni belém fojtani a szót. Szili Katalin többször kinyilvánította, hogy rosszalja azt, hogy a civilek nyilatkozata elhangozzék az Országgyűlésben. Világossá tettem, hogy úgy is, mint Kalocsa egyéni képviselője, a választókerületem polgárai akaratából kifolyólag is el fogom mondani, és úgy is, mint a Kereszténydemokrata Néppárt frakcióvezetője, parlamenti képviselője. Közöltem, ha mégis megpróbálja megakadályozni, akkor is el fogom mondani, sőt azt is megüzentem a házelnök asszonynak, hogyha kikapcsoltatja a mikrofonomat, akkor mikrofon nélkül fogom elmondani. És miután hála Istennek, nem tud kordont vonni a parlament üléstermén belül, és nincs lehetősége arra, hogy rendőröket hívjon az ülésterembe, ezért meg sem kísérelte azt, hogy ezt a felszólalásomat megakadályozza.

(semjenzsolt.hu)