A balatonöszödi kormányüdülő egyik villája mellett Gyurcsány Ferenc más kormányzati ingatlanokhoz is hozzájutott Szilvásy György miniszterelnöki hivatalbéli helyettes államtitkársága idején. Ekkor adták el a kancellária - többek között a MeH óvodájának is helyet adó - Budapest belvárosi, V. kerületi Szalay utca 4. szám alatti ingatlanját is, melyből a Gyurcsány érdekeltségi körébe tartozó ALDO Ingatlanfejlesztő és Hasznosító Tanácsadó Kft. több szintet megszerzett, így az óvoda helyiségeit is.
Keszthelyi András elmondta: az ALDO Kft. 1994. május 26-án kötött szerződéssel vette meg a Szalay utca 4. szám alatti ingatlan hatodik és hetedik emeletét, az összesen 478 négyzetméternyi területért két részletben húszmillió forintot fizetett a cég. A jelenleg országgyűlési képviselői klubként üzemelő alagsorhoz, illetve földszinthez egy szintén 1994-ben kötött, hároméves lízingszerződéssel jutott hozzá az ALDO
Kft. Külön érdekesség, hogy a képviselői klubot most Gyurcsánytól bérli annak üzemeltetője.
A szerződés eredetileg öszszesen 13 millió forintos lízingdíjat és maradványértéket állapított meg, ám mivel a cég 1995-ben előtörlesztett, így a szerződés szerint összesen csak 11 millió forintot kellett kifizetnie ezekért a helyiségekért - mondta el Keszthelyi.
Ismert: Gyurcsány 1994-ben megvette a balatonöszödi kormányüdülő egyik 900 négyszögöles telken álló, vízparti, 300 négyzetméter lakóterületű villáját. Az ingatlanhoz a sportminiszter cége, az ALDO Kft. egy hamarosan lejáró, tízéves lízingszerződéssel jutott hozzá, amelynek során a tulajdonjogért összesen harmincmillió forintot fizetett. A kormányüdülő egy részének értékesítését Szilvásy György, a MeH akkori gazdasági helyettes államtitkára engedélyezte. Szilvásy, aki Gyurcsány Ferenc baráti köréhez tartozik (annak idején mindketten a KISZ, majd a Demisz vezetői voltak) egyébként később - 2000. december 29. és 2002. május 23. között - abban a cégben (az ALDO-ban) volt Gyurcsány tulajdonostársa, amelyen keresztül a tulajdonszerzés lebonyolódott.
Szilvásy vasárnap a Nap-keltének adott interjúban elismerte: bár a MeH vezetői értekezletén külön felhatalmazást kért és kapott, hogy engedélyezze az öszödi kormányüdülő egyik villájának értékesítését, ilyen felhatalmazással akkor - tehát amikor a Gyurcsány-cég megszerezte a kormányzati ingatlanokat - általában is rendelkezett. Szavai szerint: "Nekem önállóan is volt hatásköröm erre, mert már föl voltam hatalmazva (...), hogy az ilyen ügyleteket engedélyezzem." Elmondta azt is: a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (KEHI) állami ingatlangazdálkodásról szóló jelentése "némi szabálytalanságokról" ír a balatonöszödi kormányvilla eladása kapcsán. Ám hozzátette: az még nem tekinthető véglegesnek, mert a MeH a jelentés bizonyos részeit vitatja. Gyurcsány Ferenc - bár erre korábban nem látott lehetőséget - hétfőn kezdeményezte Kiss Péter kancelláriaminiszternél, hogy a Fidesz kérésének megfelelően a KEHI-jelentés az öszödi kormányüdülőre vonatkozó része nyilvánosságra kerüljön. Mind Szilvásy, mind Gyurcsány szerint az értékesítés szabályos és jogszerű volt. Keszthelyi András elmondta: a kérdéssel már foglalkozott egyszer egy állami számvevőszéki vizsgálat, amely nem talált kifogásolnivalót az ügyben.
Répássy Róbert (Fidesz) a Magyar Nemzetnek kedden úgy nyilatkozott: addig, amíg a KEHI jelentését nem hozzák nyilvánosságra, nem akar találgatni. Répássy szerint tanulságos lehet majd annak összehasonlítása is, hogy mi szerepelt a KEHI eredeti - még az előző kormányzati ciklusban indult vizsgálatból született - jelentésében és a jelenlegi kormány által később elfogadandó változatban.
Czirják Imre - Magyar Nemzet