ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Letámadott családok

A Bajnai-kormány rálicitált Gyurcsányék amúgy is agresszív családellenes politikájára. Megszorításaival végképp ellehetetleníti a gyermeket vállaló fiatal párokat. Soltész Miklós, a KDNP parlamenti képviselője ígéri, a polgári kormány minden családellenes intézkedést visszafordít majd.
Létrehozva: 2009. május 28., 08:14 | Utoljára frissítve: 2009. május 28., 08:15
nyomtat küld

- Senki sem vitatja, hogy mély demográfiai válságban van a nemzet, talán a legmélyebben, eddigi történelme folyamán. Ki tud keveredni ebből valaha a magyarság?

- Ne vizionáljuk mindjárt a nemzet halálát, volt már talán rosszabb helyzetben is ez a nép. Ahhoz pedig, hogy kikecmeregjünk valahogy a demográfiai válságból, először is meg kell tisztulnia ennek a nemzetnek, mindenek előtt a jelenlegi vezetőitől.

- Magyarán, a mielőbbi kormányváltásra gondol. Mi volt az, amivel talán a legtöbbet ártott a Gyurcsány-, most pedig a Bajnai- kabinet a család ügyének?

- Folytonosan negatív üzenetekkel bombázza a magyar fiatalokat. A gyes és a gyed idejének drasztikus megkurtítása például ilyen. Miközben nincs elegendő munkahely, sőt, növekszik a munkanélküliség, tehát a fiatal édesanyák nem tudnak elhelyezkedni, s nincs elegendő bölcsődei férőhely sem, ahová beadhatnák napközben a kicsiket, amíg ők dolgoznak.

- Abszurditások, ellentmondások... Mi értelme az egésznek?

- Az üzenet! Vagyis az, hogy ne alapíts családot, ne vállalj gyereket, mert sokféle intézkedéssel tehetünk és teszünk is majd lehetetlenné téged. És hogy mindenki értsen a szóból, mindjárt a minimumra csökkentették a családi adókedvezményeket is. Ma ott tartunk, ha három, vagy annál több gyermeket vállal egy fiatal pár, gyakorlatilag évtizedekig tartó szegénységet is vállal egyben.

- Pedig három gyermekre lenne szükség minden családban. Minimum. Hiszen két gyermekkel csak saját magukat "reprodukálják" a szülők, így pedig nem növekszik az ország népessége.

- Igen, de drámaian romlik a három, illetve az ennél több gyermeket nevelő családok helyzete. 2003-ban még csak tizennyolc százalékos volt az arányuk a szegénységben élő családok között, 2006-ban ez az arány viszont már elérte a 27 százalékot, ma pedig messze harminc százalék fölött jár.

- Lehetséges, hogy ez valóban a nemzetközi válság hatása?

- A magyar gazdasági krízis nem a nemzetközi problémákkal kezdődött. A Gyurcsány-kormány már azelőtt is égre-földre vette fel a hiteleket, hogy valahogy talpon maradjon. És valami hamis takarékosságra hivatkozva esze ágában sem volt segíteni a fiatalok otthonteremtését, s amikor összecsaptak már a fejünk fölött a hullámok akkor pedig nem védte meg a devizahiteleseket sem. Pedig nagyon sok közöttük a fiatal család, akik éppen lakásra vettek fel például svájcifrank-alapú kölcsönt. Ha már itt tartunk hozzáteszem, hogy a szocpol megszüntetése is rendkívül problematikus dolog, és nemcsak a családoknak, mert ez a lépés erősen visszahat az építőiparra is. Bár én mondtam az előbb, hogy emeljük fel a fejünket, azt azért tudni kell, hogy ha tényleg bevezetik az ingatlanadót, akkor az lesz a fiatal családok számára a kegyelemdöfés.

- No most akkor emeljük fel a fejünket, vagy ne?

- Emeljük! A polgári kormány úgyis megszünteti ezt az őrültséget. És aztán van itt valami, amit nem ver nagydobra a liberális média. Több felmérés is azt bizonyítja ugyanis, hogy a magyar fiatalok többsége családcentrikus és több gyermeket is szeretne. Ebből a szempontból az élbolyban vagyunk Európában. Egyébként minden liberális tévécsatornán és fórumon a földrész elöregedéséről papolnak, de ez is egy hamis effektus, mert eközben például Franciaországban vagy Norvégiában nagyon jók az újabb demográfiai adatok.

- Adja magát a következtetés, hogy nyilván a bevándorlók sokasodnak...

- Nem ez a jellemző, a francia középosztályban például három gyermek lett a "kötelező" mérce.

- A liberális oldal egyébként gyakran hangoztatja, hogy az utóbbi években több gyermek született Magyarországon.

- Igen, ezek a gyerekek az úgynevezett Ratkó-unokák. A lényeget tekintve ez a hullám semmit sem változtat a nemzet demográfiai helyzetén, csak átmeneti jelenségről van szó.

- Ami a liberális média tevékenységét illeti, annak már érezhető a hatása, egyre népszerűbb Magyarországon a szingli életforma.

- Ne bántsuk a szingliket, ez valójában egy mesterségesen előidézett világjelenség, életforma-változás. És legkevésbé az érintett fiatalok tehetnek arról, hogy ezt rájuk erőszakolták. A polgári kormány olyan társadalmi közeget szeretne teremteni, amelyben a gyermekvállalás összeegyeztethető a szakmai karrierrel, vagy a gyermekvállalás maga számít majd megbecsült karriernek. És talán a munkaadók is rájönnek, hogy a gyermekes asszonyok lelki értelemben kiegyensúlyozottabbak, mint a magányos nők, s ugyanolyan jól el tudják látni a feladataikat.

- Mit tesz majd mindezekért a Fidesz-KDNP-kabinet?

- Mindenekelőtt bevezeti a választható családi típusú adózási rendszert, és visszaállítja a családi adókedvezményeket. Talpra állítja a gazdaságot, s ezzel együtt újra megteremti az otthontámogatási rendszert. A támogatások terén pedig a polgári kormány szétválasztja majd a szociálpolitikát és a családpolitikát. Visszaállítja a család rangját, mert nemcsak demográfiai kérdésről van itt szó, hanem arról is, hogy a család a nemzet legkisebb, de legerősebb építőköve. Ha engedjük szétzúzni, elvész minden.

(Sinkovics Ferenc, Magyar Hírlap)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések