fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
Vérciki - Átírt jelentés Gyurcsány üdülőjéről
2003. augusztus 8., 11:00
Azt hittem, sose fogom leírni azt a rettenetes hangalakú szót, hogy vérciki, most azonban először kiszaladt a számon, aztán leütöttem a megfelelő billentyűket is. Meghallottam ugyanis, hogy Gyurcsány miniszter néhány hete emlegetett üdülővásárlásával kapcsolatban az érintett miniszter barátja, Szilvássy György államtitkár és barátja Kiss Péter miniszter átiratták a KEHI-jelentést, majd barátjuk Gál J. kormányszóvivő kijelentette, hogy nem történt itt semmi törvénytelenség.

Ráadásul egy hete még titkos volt ez a jelentés, legalábbis ezt mondták a harciasan követelőző Répássy képviselőnek. Ezt még simán el is hihette bárki, mert az ilyen KEHI-jelentésekre állítólag vérvörös tintával ütik rá a pecsétet: TITKOS! Most meg, hogy egy másik szemtelen ellenzéki képviselő által mutogatott levelek szerint, sikeresen átírták a papírokat, már nem titkos a dolog. Kihúzták belőle a törvénytelen kifejezést és szinonímáit, majd beleírták a törvényes jelzőt. Ezek szerint egy hétbe telik átírni egy jelentést, vagy ennyi idő alatt szárad meg a nyomtatófesték. Hogy higgyen így a választópolgár ezek után bármilyen kormány által végeztetett vizsgálat hitelében? A kormány számára kellemetlen mozzanatokat egyszerűen elhagyják a vizsgálati anyagokból? Mert eleinte még csak-csak megértette az ember, hogy Gyurcsány miniszter egy kapitalista, és ahogy mondta, nyerni akart az üzleten. Őszinte tőkés benyomását keltette. Elmondta, hogy az Új Magyarországban olvasta: eladják a kormányüdülő egy részét. Osztott, szorzott, és rájött, hogy megéri a dolog. Bevallotta azt is, hogy még a KISZ-ből ismert jóbarátja, üzlettársa, Szilvássy György engedélyezte az adásvételt. Eddig a történet klasszikus rendszerváltozás utáni sikersztori. Állami vagyont olcsón vesz a kapcsolatokkal rendelkező vállalkozó.


Az már kicsit furcsa volt, hogy Szilvássy, a barát tagadta, hogy szerepet játszott volna az ingatlan eladásában, de hátha rosszul emlékezett a miniszter. Az is különös volt, hogy Kiss Péter nehezen értelmezhető nyilatkozatokat tett viszonylagos fürgeséggel. Aztán a Balatonban álldogáló, mezítlábas Szíjjártó képviselőtől kell megtudnunk, hogy milyen szorgalmas "háttérmunka" folyt az ügyben. Szilvássy levélben kérte Kiss Péter minisztert, hogy húzzák ki a KEHI-jelentésből a miniszterre és rá nézve kellemetlen megállapításokat, Kiss miniszter pedig ezt el is érte a KEHI szocialisták által kinevezett elnökénél. Önkéntelenül büntetőjogi kifejezések tolulnak az ember ajkára...
De talán még ennél is érdekesebb az a Gál J. által újabban gyakorta feltett kérdés, hogy honnan is jutnak a fideszes képviselők ilyen terhelő tartalmú dokumentumokhoz. A Magyar Nemzet folyosóján szoktak ilyeneket találni mostanában, de ez persze tapodtnyival sem visz minket közelebb a megoldáshoz. Felteszem, ez a kérdés erősen foglalkoztathatja Medgyessy Pétert és környezetét is. Talán ezért pályáztatják Gyurcsány minisztériumában olyan kitartóan a már betöltött állásokat. A "nyelv" megfogásának azonban ez egy elég fáradtságos és kevés eredménnyel kecsegtető módja. Egyrészt mert a potenciális kiszivárogtató száma rendkívül nagy, és mégse lehet minden kézbesítőt kirúgni. Másrészt nem valószínű, hogy beépített fideszes ügynökök lopnák a papírokat, mert azokkal néhány hónappal a kormányváltás után már elszámoltak a munkaügyi osztályok, állítólag rendkívül módszeresen.
Honnan származhatnak akkor ezek a dokumentumnak látszó tárgyak? Ha nyaralás közben a miniszterelnök és kollégái az ország polgáraihoz hasonlóan olvastak strandkönyveket, leginkább Sherlock Holmes regényeket, meglehet, hogy már a kezükben tartják a megoldást is. A deduktív módszerrel bizonyos eredményekre juthatunk az ismert tényekből. A d209-es botránytól, a Medgyessy baráti körét fölvonultató brókergate-n keresztül Gyurcsány üdülővásárlásáig a reflektorfénybe került személyek az MSZP-n belül mind ugyanahhoz a politikai centrumhoz tartoznak. Elvétve akad olyan botrány, amelyben mondjuk Kovács László pártelnök lenne érintve. Abban biztosak lehetünk, hogy az ellenzék nem lenne kíméletes a kovácsistákkal sem, ha lenne valami komolyan terhelő bizonyítéka ellenük. Azonban a jelek szerint csak a miniszterelnök baráti köréről dobálnak be papírokat a postaládákba. Ebből vagy az következik, hogy Kovács László egy szent ember, vagy az, hogy az igazság odaát van.

benyovszky -

hir.tv - fidesz.hu