A szavazók 82 százaléka voksolt olyan pártokra, amelyek szorgalmazták és szorgalmazzák az előre hozott választásokat, s csak 18 százalék gondolja úgy, hogy a szocialisták által vezetett Bajnai-kormánynak maradnia kellene! Ez egyértelmű és elsöprő erejű üzenet, amely után valóban csak a banánköztársaságokban és az afrikai diktatúrákban nem vonják le a következtetéseket a hatalmon lévők. Az MSZP középpárttá zsugorodott, az őt pedig elvtelenül, kétszínűen és álszent módon támogató SZDSZ pedig felszámolódott. Június 7-én megszűnt a Bajnai-kormány társadalmi támogatottsága, ilyen körülmények között pedig nem szabad, nem lehet kormányozni. Nem lehet semmiféle megkezdett válságkezelésre, reformokra hivatkozni, a válságot ugyanis éppen a Bajnai-kormány léte tartja fenn továbbra is.
Ebben az áldatlan állapotban mindenki kivár, és túlélésre rendezkedik be. Ennek következtében a vállalkozó nem vállalkozik, a hitelező, a bank nem hitelez, a kereskedő nem kereskedik, a termelő nem termel, a rendőr nem védi a rendet, az ügyészség és a bíróság halogatja a döntéseket. Felbomlik a rend, megszűnik a jogkövetés, az államigazgatás és a rendőrség nem végzi a munkáját, már vannak olyan vidékek, tájak, falvak és települések Magyarországon, ahol az ököljog érvényesül, ahol az erősebbek és kegyetlenebbek egyszerűen elveszik a többiek javait, terményeit, jószágait. A rablók és a tolvajok nemcsak felmentve, de egyenesen feljogosítva érzik magukat, hiszen azt látják, hogy az országot olyan emberek irányítják, akik offshore-lovagként százmilliárdokat vontak ki az adózás alól. A Bajnaik, Oszkók, Simorok...
Másfelől azért is távoznia kell a kormánynak, mert maradása azt bizonyítaná, azt üzenné, hogy bizonyos ügyeskedő, adómegkerülő politikusok, illetve a pártállamból itt maradt hatalomtechnikusok statisztikai adatokra, forintárfolyamokra, manipulatív tőzsdei mozgásokra hivatkozva újra és újra zárójelbe tehetik a nemzet akaratát. Ezt az állapotot sürgősen meg kell szüntetnünk!
Harmadrészt, a Bajnai-kormány-nak mennie kell, mert a szocialisták választások utáni vérlázító reakciói egyértelműen bizonyítják: a posztkommunisták, akárcsak a Bourbonok, semmit sem tanultak, és semmit sem felejtettek, most is a pártállami reflexek alapján működnek, a hatalom számukra privilégium, s a demokráciáról azt sem tudják, hogy eszik-e vagy isszák. Amikor a szocialisták elnöke, Lendvai Ildikó azt mondta a választások estéjén, hogy a szavazás eredményével azt üzenték nekik az emberek, hogy folytassák tovább a munkájukat, akkor ezzel a mondattal lényegében megölte a demokrácia szellemiségét, lényegét. Ez a világ ugyanis nem folytatható tovább, ezért kell a posztkommunista korszakot befejezni, ezért kell egy második rendszerváltás, amelyben a demokráciát és a nemzetet eredeti rangjába állítja vissza az ország, mégpedig a civil emberek, a civil társadalom bázisán.
Végül, negyedszer, a jobboldalnak is fontos üzenetük van az EP-választásoknak. Mégpedig az, hogy a jobboldali pártoknak politikai és erkölcsi kötelességük minden erővel fellépni a Bajnai-kormány távozása és az előre hozott választások érdekében. Semmiféle pártszempont sem lehet most ennél előrébbvaló, most van itt a történelmi pillanat, amikor egy előre hozott választás után megfelelő politikai többség és társadalmi támogatottság kínálkozna az ország újjáépítésére, valamint egy új szerződés megkötésére a civil szerveződésekkel, a civil szférával. Itt az alkalom, de vigyázzunk, lehet, hogy később már elillan.