A tavalyi fürdőszezonban a tengerparti fürdőhelyeknek hozzávetőleg 96 százaléka, a folyóparti és tavi fürdőhelyeknek pedig 92 százaléka teljesítette a minimumkövetelményeket - derül ki a felmérésből, amelynek közzétételét hagyományosan a strandszezon kezdetéhez igazítják.
A jelentés szerint 1990-ben a tengerparti vizeknek még csak a 80, a belföldi fürdőhelyeknek az 52 százaléka felelt meg a minimum követelményeknek.
Dimasz arra is emlékeztetett, hogy 2006-ban az unióban új fürdővíz-minőségi jogszabály lépett érvénybe, amely egyebek között nagyobb hangsúlyt fektet a nyilvánosság tájékoztatására a fürdőhelyek minőségével kapcsolatban. A tagállamoknak 2015-re kell teljes körűen végrehajtaniuk az irányelvet, de tizenkét tagállam, köztük Magyarország már a tavalyi szezonban az új jogszabályban előírtak szerint követte nyomon a fürdőhelyek minőségét.
A jelentés részletes adatokat tartalmaz Magyarországról is. Eszerint tavaly az országban 256 természetes fürdőhelyet figyeltek folyamatosan, és ezek közül csak hét nem tett eleget a kötelező vízminőségi és más előírásoknak. Ezek nagy részét be is zárták vagy betiltották a szezon folyamán.
Egy évvel korábban viszont még 12 fürdőhely maradt el az uniós kritériumoktól.