ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Fonyód várja a családokat

Rengeteg kulturális és szórakoztató programmal várja a nyaralni vágyókat Fonyód, amely már nem alvó kisváros, mégis megőrizte családias, nyugodt jellegét. Hidvégi József polgármester a Magyar Hírlapnak adott interjúban beszél a város adottságairól, turisztikai vonzerejéről, a fejlesztésekről és a korábbi, balliberális városvezetés örökségéről is.
Létrehozva: 2009. július 24., 12:31
nyomtat küld

Hidvégi József: Próbálunk a turizmusra koncentrálni. Nyugodtan mondhatom, hogy a Balaton déli partján Fonyódról a legszebb a kilátás (Fotó: MH)

- Fonyódon sokévnyi balliberális többség után majdnem száz százalékban fideszes az önkormányzat. Minek köszönhető ez a nagy siker?

- Tizenkét éves MSZP-s és SZDSZ-es városvezetés után Fonyód rendkívül rossz pénzügyi-gazdasági helyzetbe jutott. Oly mértékben, hogy a polgármesteri hivatalnak már csődöt kellett volna jelentenie. Ekkor, 2003-ban határoztuk el a Fidesz-alapszervezet újjáélesztését, s már akkor elkezdtük keresni a válságos helyzetből a kivezető utat.

- Előtte nem is létezett helyben Fidesz?

- Volt egy néhány tagból álló kis szervezet, más nem. Hivatalosan a szövetséggé alakulás után hoztuk létre a komoly alapszervezetet, amely létszámát tekintve csaknem száz fő, Somogyban a második legnagyobb. 2006-ban úgy értünk el százszázalékos Fidesz-győzelmet, hogy a legjobb MSZP-s, aki listán egyetlenként bejutott a testületbe, kevesebb szavazatot kapott, mint a leggyengébben szereplő fideszes képviselő. Tulajdonképpen csak azért lett az önkormányzat tagja, mert elindultam képviselőjelöltként is, így az én felszabaduló helyemen jutott be a képviselő-testületbe. A szocialisták egyetlen embere egészen tavaszig képviselhette pártját az önkormányzatban, amikor is egy lakossági bejelentésben felhívták a figyelmünket arra, hogy ő a Dél-balatoni Leader Vidékfejlesztési Nonprofit Zrt. elnöke is egyben. A Leader Zrt.-ben az önkormányzatunk is tulajdonos, így tehát az önkormányzati képviselőség és a másik tisztség összeférhetetlen egymással. Ezt az ügyrendi bizottság, majd pedig jogerősen a megyei bíróság is megállapította. A helyére került városunk egyik háziorvosa, ő függetlenként képviseli a választópolgárok érdekeit.

- Milyen örökséget hagyott hátra Fonyód balliberális vezetése?

- Az 1990 utáni első ciklus végén a jobboldali többségű városvezetés még pozitív mérleggel, nyolcvanmillió forintos plusszal adta át helyét utódjának. Később, 2002-re jutottunk oda az azóta amúgy másfél évnyi börtönbüntetését letöltő SZDSZ-es polgármester regnálása alatt, hogy négyszázmillió forintos hiány keletkezett. Ezt emelte meg egymilliárddal az utána következő MSZP-s városvezetés. 2006-ban közel 1,4 milliárd forint hiánnyal vettük át a város irányítását. Ekkora az éves költségvetésünk. Amíg Magyarország eladósodottsága hetven százalék felett van - ez is példátlan -, addig kisvárosunk esetében ugyanez az arány százszázalékos volt. Mostanra sikerült 1,2 milliárd forintra csökkenteni az adósságot a rossz gazdasági körülmények ellenére.

- Fonyód városfejlesztési célokra ötszázmillió forintot nyert. Mire fordítják a pénzt?

- Próbálunk a turizmusra koncentrálni. Nyugodtan mondhatom, hogy a Balaton déli partján Fonyódról a legszebb a kilátás. Van két vulkanikus eredetű dombunk, amelyeket mi hegyként emlegetünk. Az egyikre szeretnénk kilátót építeni, erre pályáztuk meg a fejlesztési források egy részét. Ha minden jól megy, jövőre birtokba veheti a közönség. A kilátó kirándulócentrum lehetne, s terveink szerint a mozgáskorlátozottak is meg tudnák közelíteni. Emellett a városközpontot újítanánk meg. Megépítenénk az új kulturális és szabadidőközpontot, amelyben lenne egy kisebb színházterem, könyvtár, kávézó és klubhelyiség. Végre lenne egy fonyódi épület, ahol igazi közösségi életet lehetne élni. A harmadik fontos fejlesztési cél a szabadtéri színpad, amelyet a kikötői üzletsor elé építenénk. Ez pedig a nyári rendezvényeknek adna helyet.

- Az idén várhatóan sokkal többen keresik fel a Balatont, mint az előző években, hiszen az emberek többsége örül, ha a magyar tengerhez el tud jutni, a külföldi út egyre több családnak megfizethetetlen...

- A Balaton az ország legizgalmasabb, legszórakoztatóbb és egyik legszebb tájegysége. Nem mellékes, hogy az árak megfizethetők, a pesti éttermekhez viszonyítva a balatoniak olcsóbbak.

- És miért éppen Fonyódot válassza az, aki a Balatonnál akar pihenni? Miért ne Siófokra, Földvárra vagy Boglárra menjen?

- Azért, mert egész nyáron jobbnál jobb kulturális és szórakoztató programok várják a vendégeket. A hét végén rendezik meg fonyódi fiatalok az első balatoni turulfesztivált, majd két hét múlva lesz a harmadik fonyódi sörfesztivál, és lesz többhetes fonyódi nyári fesztivál, a tizenhatodik, amelyet lovagi tornával zárunk. Elmaradhatatlan a fonyódi napok sorozata is, mint ahogy a szépségverseny is augusztusban. Korábban nem voltak ilyen rendezvények, most próbálunk hírnevet adni a világban Fonyódnak. A rendezvényeken rengeteg ismert fellépő lesz. Augusztus 20-án pedig megtartjuk államalapító Szent István királyunk ünnepét. Nyugodt szívvel kijelenthetem: Fonyód már nem alvó kisváros, mégis megőrizte családias, nyugodt jellegét. A bulituristák előszeretettel látogatják Siófokot vagy Lellét. Aki az ennél csendesebb, családiasabb légkört igényli - különösen a kisgyermekes családok -, az látogasson Fonyódra. Nem mellékes, hogy tizenkét ingyenes strandunk van, s még a parkolásért sem kell fizetni.
Több a bevétel. Tavaly már tíz százalékkal több vendég látogatott el hozzánk a korábbi évekhez képest, 93 ezer vendégéjszakánk volt. Reméljük, az idén elérjük a százezer vendégéjszakát is. Ebbe mi nem számoljuk bele a gyerekeket, utánuk ugyanis nem kell idegenforgalmi adót fizetni.

- Mit érdemes a városban és környékén felkeresni?

- Somogyvár huszonöt kilométerre található tőlünk, itt van Szent László királyunk első sírhelye, ahol Koppány vára is állt egykoron. Itt van a bencés apátság is, amely olyan történelmi emlékhely, mint Ópusztaszer. Közel van a somogytúri Kunffy-múzeum, és Keszthely sincs messze. Nem fog csalódni az, aki hozzánk látogat. Azt kérem, látogassák meg honlapunkat, a Fonyod.hu oldalt, vagy még jobb, ha személyesen győződnek meg a Fonyód városa által nyújtotta lehetőségekről. Addig is, ahogy a régi dal mondja: ajánljuk magunkat!


Pályakép
Hidvégi József 1961-ben született Nagykanizsán. Nős, két gyermek édesapja. Középiskolai tanulmányait a kaposvári Gépészeti Szakközépiskolában végezte, majd a Budapesti Bánki Donát Műszaki Főiskolán szerzett gépészmérnöki diplomát. Fonyódon 21 éve él családjával. A kisvárosban sokasodó problémák hatására 1999-ben jött létre a Fonyódért Egyesület, amelynek vezetőségi tagja lett, majd újságját, a Fonyódi Fórumot szerkesztette. 2003 tavaszán szervezték újjá a helyi Fidesz-szervezetet 94 fővel, amelynek elnökévé választották. Polgármesteri tisztsége mellett tagja a Somogy Megyei Közgyűlésnek is.

(Pál Gábor, Magyar Hírlap)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések