Elmondta: nem titok, hogy Lettország helyzete aggodalomra ad okot. Az EBRD már vásárolt 25 százalékot a lett Parex nemzeti parkban, és 430 millió eurós hitelt nyújt a kiterjedt kelet-európai jelenléttel rendelkező UniCredit banknak. Mirow Lettországgal kapcsolatban azt is elmondta: az EBRD támogatja az IMF és az EU segítő erőfeszítéseit.
Az EBRD elnöke Bécsben nyilatkozott, egy konferencia után, amelyre a vasfüggöny lehullásának 20. évfordulója adott alkalmat.
Az EBRD Lettországban 18 százalékos, az ugyancsak nehéz helyzetűnek minősített Ukrajnában 15 százalékos gazdasági teljesítménycsökkenést vár az idén.
Mirow a kelet-európai térségről általánosságban kijelentette: a nem fizető hitelek számának meredek emelkedése és a valószínűsíthető cégcsődök aggodalmat keltenek. Hangsúlyozta, hogy a bankok megfelelő tőkehelyzete elsőrendű feladat marad. Figyelmeztetett, hogy bár a térség gazdaságai az elmúlt hónapokban stabilizálódtak, a példa nélkül álló piaci válság továbbra is nagyon nagy kockázatot jelent.
Mirow szerint a térségnek a fenntartható és tartós növekedést kell megcéloznia a válság után. A válság mélysége és kiterjedése az EBRD elnöke szerint azt jelenti, hogy valószínűleg nem lesznek majd kétszámjegyű növekedési ütemek, rekordszintű külföldi befektetések és gyorsan, könnyen hozzáférhető hitelforrások. Mirow a bankhitelezési felfuttatását sürgette, különösen a háztartások és a kisvállalkozások számára.