ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Magyarországon minden "kicsinyesen zajlik"

A Gazdasági és Szociális Tanács (GSZT) az érdekérvényesítő folyamatban a jövőben még aktívabb szerepet kíván betölteni - mondta Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke, aki nemrégiben vette át egy évre a GSZT soros elnöki posztját.
Létrehozva: 2009. július 28., 10:18 | Utoljára frissítve: 2009. július 28., 10:22
nyomtat küld

Parragh elmondta: az eddig végzett munka folytonosságának biztosítása mellett erősíteni kívánják tevékenységükkel azt a szemléletet, hogy egy társadalomban nem csak politikai, hanem más szempontoknak is jelen kell lenniük a döntésekben. A GSZT tervei között szerepel, hogy globális tudásra építve, más országok gazdasági és szociális bizottságaival közösen szakmai műhelymunka keretében megvitassák a jövőképet.

Kifejtette: vannak olyan kihívások Magyarországon is, amelyet a hétköznapi pártpolitika színterén nem lehet megoldani. Például meg kell fogalmazni az ország hosszú távú stratégiai célját, elemezni hogyan fog kijönni a válságból, milyen lesz a helyzete válság végén a környező országokhoz képest. "Hátra kell lépni három lépést, hogy legyen egy megfelelő rálátás a folyamatokra" - fogalmazott Parragh László, aki szerint most minden "kicsinyesen zajlik" az országban.

Az egész válságkezelés arról szól, mi lesz holnap, de hogy mi lesz egy év múlva, arra nincs a döntéshozóknak koncepciójuk. Magyarország kényszer hatására reagál a világ folyamataira, ahelyett, hogy proaktívan cselekedne - mondta Parragh. A világ jelentős részében most sem válságról beszélnek, hanem átalakulásokról, amely minden területre hat. A GSZT-ben megfogalmazandó hosszú távú stratégia egy olyan civil vélemény lehetne, amelyet a következő kormány már konszenzusos kiindulásként használhatna - tette hozzá.

Az Európai Gazdasági és Szociális Bizottság magyarországi partnereként 2004-ben alakult meg a Gazdasági és Szociális Tanács (GSZT) konzultatív fórumként. A GSZT-nek tagjai az országos szakszervezetek, az országos munkaadói érdekképviseletek, a kamarák, a befektetői szféra, a civil szervezetek és a tudomány képviselői.

(MTI)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések