Tisztelt Miniszter Úr!
Mint az Keszthelyi Andrásnak, Gyurcsány Ferenc gyermek-, ifjúsági- és sportminiszter kabinetfőnökének a Magyar Nemzet c. napilap 2003. augusztus 5-i számában megjelent nyilatkozatából ismertté vált, Gyurcsány Ferenc cége - az ALDO Ingatlanfejlesztő és Hasznosító Tanácsadó Kft - egy 1994. május 26-án kötött szerződéssel vette meg a Budapest V. kerület, Szalay utca 4. szám alatti, volt állami ingatlan hatodik és hetedik emeletét. A jelenleg országgyűlési képviselői klubként üzemelő alagsorhoz, illetve földszinthez egy szintén 1994-ben kötött, hároméves lízingszerződéssel jutott hozzá az ALDO Kft. A szerződés eredetileg öszszesen 13 millió forintos lízingdíjat és maradványértéket állapított meg, ám mivel a cég 1995-ben előtörlesztett, így a szerződés szerint összesen csak 11 millió forintot kellett kifizetnie ezekért a helyiségekért.
Gyurcsány Ferenc 2003. május 7-én megtartott sajtótájékoztatóján beszámolt arról, hogy vállalkozóként egy cégén keresztül kapcsolatban maradt az állammal. Az Országgyűlési Képviselők Klubja ugyanis cégétől bérli a klubhelyiséget.
A Magyar Nemzet információja szerint, egy állami tulajdonú gazdasági társaság, feltehetőleg a Közlönykiadó Kft, bérleti jogviszony keretében 100 milliós értéknövelő beruházást hajtott végre az ingatlanon, mely a bérleti díjba nyilvánvalóan beszámít, így a bérleti jogviszony lejártával Gyurcsány Ferenc cégének, az ALDO Kft-nek a vagyonát gyarapítja.
Az MTI megkeresésére, 2003. augusztus 11-énaz ALTUS Befektetési Rt, amely az ALDO Kft tulajdonosa, közleményt adott ki. Jagiellowicz Györgyné, az ALTUS vezérigazgatója egy másik ingatlan állami bérletével kapcsolatban közölte: "Természetesen nincs kifogásunk az ellen, hogy a szerződés részleteit bármely állami vállalat ebben az ügyben vagy bármely másban nyilvánosságra hozza". A bérbeadó tehát nem támaszt akadályt a bérleti szerződés részleteinek nyilvánosságra kerülésével szemben.
A bérleti díj összegének és a bérleti szerződés egyéb tartalmának ismerete nélkül a tulajdonszerzés tényleges ellenértéke, illetve az államnak a privatizációs jogügylettel realizált tényleges bevétele nem állapítható meg, ezért kérjük Miniszter Urat, szíveskedjen válaszolni az alábbi kérdéseinkre:
Ki kötötte a bérleti szerződést az Országgyűlési Képviselők Klubjának helyiségeire Gyurcsány Ferenc cégével?
Mi a bérleti jogviszony kezdő és befejező időpontja?
Mennyiért bérli az állam Gyurcsány Ferenc cégétől az ingatlant?
Milyen összegű értéknövelő beruházást hajtott végre a bérlő az ingatlanon?
Milyen indokok alapján kötötték meg a felek a bérleti szerződést?
Tisztelt Miniszter Úr! Az általunk kért adatok - tekintettel arra, hogy közpénzekből teljesített, egyik oldalról állami részvétellel zajló jogügyletről van szó - közérdekűek, azok eltitkolása a közvélemény elől felesleges politikai vitát válthat ki. Bízunk belátásában, és közreműködésében egy már nyilvánosságra került jogügylet eddig még nyilvánosságra nem került részleteinek tisztázásában.
Tisztelettel várjuk mielőbbi válaszát!
Budapest, 2003. augusztus 14.
Répássy Róbert Szijjártó Péter