A Slow Cityket egyesítő Cittaslow - az olasz "citta", azaz város és az angol "slow", azaz lassú szavakból álló kifejezés leginkább nyugodt városnak fordítható - szövetséget 1999-ben négy olasz kisváros: Bra, Greve in Chianti, Orvieto és Positano alapította - mondta a sajtóreferens.
Napjainkban a világ tizenhat ország - Ausztrália, Ausztria, Belgium, Dánia, Németország, az Egyesült Királyság, Hollandia, Olaszország, Új Zéland, Norvégia, Lengyelország, Portugália, Spanyolország, Dél-Korea, Svédország és Svájc - csaknem százhúsz városa követi a mozgalom céljait.
A szövetség tagjai, felismerve, hogy az élet minden területén a rohanás vált meghatározóvá, amely zajossá, zsúfolttá, személytelenné és nyugtalanná tette a városokat, új alternatívát kínálnak: a nyugodt várost. Ez a Slow City, ahol az erőszakos fejlesztéssel, a környezet kizsákmányolásával szemben a mindennapi élet minőségén, a helyi sajátosságokon és értékeken van a hangsúly.
A Slow Cityk célja a városi, regionális környezeti sajátosságok védelme, fejlesztése; a helyi kultúrán és tradíciókon alapuló termékek előállításának ösztönzése; a hagyományos termelési eljárások fenntartása; olyan fejlesztéspolitika kialakítása, amely elsősorban a közösség igényeihez igazodó, történelmén, kultúráján, hagyományain alapuló beruházásokat valósít meg; de mindenekelőtt a helyi közösség erősítése, védelme, a városban élők életminőségének javítása - tudatta Göbl Vilmos.
A csatlakozásról és az ehhez kapcsolódó feladatokról pénteki rendkívüli ülésén tárgyal az alföldi város közgyűlése - közölte a sajtóreferens.