Kósa Lajos (Fidesz) közlése szerint a Ferihegy melletti második magyarországi schengeni repülőteret az önkormányzat nem tudja hosszú távon működtetni, ezért befektetőket keres. A polgármester elmondta, hogy mindhárom irányban tovább tárgyalnak, s valamilyen elmozdulás hamarosan várható az ügyben.
A közlekedés kapcsán utalt arra, hogy a város cége a közelmúltban átvette az autóbuszos tömegközlekedést a Volántól. A következő nagy lépés az elektromosbusz-gyártás elindítása, illetve a 2-es villamosvonal megépítése lesz.
Megemlítette a Debreceni Egyetemen (DE) folyó sikeres fejlesztéseket is. Ezek kapcsán jelezte: meg akarják fordítani azt a folyamatot, hogy debreceni orvosok járnak gyógyítani például Angliába. A fejlesztésekkel el szeretnék érni, hogy például Angliából Debrecenbe szállítsák a gyógyulni vágyókat. Az egészségügyi humán infrastruktúra fejlesztése mellett ehhez elodázhatatlan a repülőtér működtetésének megoldása - tette hozzá.
A polgármester beszámolt arról is: eredményesnek bizonyult Debrecennek az a gazdaságpolitikai törekvése, hogy támogatja a magas hozzáadott értéket képviselő iparágak és szolgáltatások letelepedését a városban. Példaként említette a Richter gyógyszercég 17 milliárd forintos fejlesztését, a Teva Gyógyszergyár 100 millió dolláros gyárbővítését, valamint az IT-cégek megtelepedését Debrecenben.
Végezetül Kósa Lajos utalt arra a versenyre, amelyet az európai neutronkutató (ESS) beruházásáért folytat Debrecen a svédországi Lund városával. Közlése szerint ez a beruházás még "nem lefutott". Mint mondta, versenyben vagyunk, s Debrecen olyan pozícióra törekszik, hogy mindenképpen részesedjen a nagyszabású projektből.